Akcesoria kąpielowe dla dzieci

 

Systematyczna, dokłada higiena jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju oraz komfortu życia małego dziecka. Kąpiel maluszka powinna stanowić codzienny rytuał, który odbywa się w przyjemnych warunkach. Dzięki temu unikniemy podrażnień, bolesnych odparzeń oraz innych zmian skórnych, a nasze dziecko będzie cieszyło się chlapaniem wodą oraz zabawami z pianą.

Dziecięce myjki do kąpieli

myjka dla dzieciW czasie kąpieli liczy się zarówno komfort dziecka, jak i myjącego je rodzica. Początki bywają trudne, dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w akcesoria, które sprawią, że pierwsze kąpiele naszego maluszka nie będą wywoływały zbyt dużego stresu u mamy i taty. Nieodzownym element stanowi tutaj gąbka lub myjka dla dzieci. Wybór należy do opiekunów, jednak należy zauważyć, że myjki są daleko bardziej higieniczne oraz wygodniejsze w użyciu. Po każdej kąpieli należy je uprać, a po wysuszeniu uprasować, zapewni to pewną eliminację bakterii i grzybów, co w przypadku gąbek nie jest tak do końca możliwe. Myjki dziecięce różnią się materiałami, użytymi do produkcji. Możemy wybierać pomiędzy delikatnymi produktami bawełnianymi, szybkoschnącą mikrofibrą, a także wygodnymi myjkami z weluru, którymi można również przecierać buźkę maluszka w ciągu dnia. Dla małego alergika odpowiednie będzie akcesorium, wykonane z bambusa – naturalne, przyjemne w dotyku, grzybo- i bakteriobójcze. Bardzo wygodne rozwiązanie stanowią myjki-rękawice, które znacznie ułatwiają dokładne mycie oraz masaż malutkiego ciałka.

Dziecięce myjki kąpielowe posiadają szeroką kolorystykę, bardzo często są ozdabiane ulubionymi postaciami z bajek lub aplikacjami w kształcie zwierzątek. Delikatne materiały oraz przyjemne faktura nie wywołują podrażnień nawet u najmłodszych dzieci, a codzienna kąpiel szybko staje się przyjemnością zarówno dla maluszków, jak i ich rodziców.