Aktywny urlop w Kudowie Zdroju

Podejmując decyzję na spędzenie czasu wolnego w Kudowie Zdroju dobrze jest zaplanować sobie czas aby spędzić go różnorodnie i przywieźć tylko przyjemne wspomnienia. Kudowa mimo że jest małym miasteczkiem ma wiele do zaoferowania.

Dlaczego warto spędzić czas w Kudowie?

pokoje - kudowa zdrójWiele zależy od tego jaki wyjazd planujemy – urlop z rodziną, intensywne chodzenie po szlakach, czy uzdrowiskowy relaks. Oczywiście możemy urozmaicić sobie pobyt i połączyć ze sobą wszystkie te formy rekreacji. Zanim to zrobimy musimy znaleźć odpowiednie lokum dla całej rodziny. Pokoje – kudowa zdrój posiada w różnych cenach i standardach. Na pewno znajdziemy tu coś odpowiedniego dla siebie. Gdy jesteśmy rodziną z dziećmi nie musimy rezygnować z aktywnego wypoczynku. Dzieci mają dużo energii dlatego z powodzeniem możemy je zabrać na piesze wędrówki. Każda pora roku jest dobra na spacery, a Kudowa jest świetnym punktem wypadowym w Góry Stołowe i do Rezerwatu Błędne Skały. W dni gdy nie sprzyja nam pogoda również nie będziemy się nudzić. W Kudowie Zdroju znajduje się Kaplica Czaszek, Park Zdrojowy czy Muzeum Zabawek. W części uzdrowiskowej dobrze jest skorzystać z leczniczych wód mineralnych, które korzystnie wpływają na organizm. Jeden dzień możemy poświęcić na wycieczkę do Pragi w Czechach, która oddalona jest od Kudowy jedyne 150 kilometrów. W Kudowie Zdroju znajduje się również wiele zabytkowych kościołów, a nawet historyczna ręcznie robiona szopka. Na pewno na nudę nie będą narzekać nawet najbardziej wymagający turyści.

Wybierając Kudowę na urlop nie pożałujemy jeśli lubimy aktywnie spędzić czas. Zarówno z dziećmi czy z partnerem, czy w pojedynkę – Kudowa ma do zaoferowania coś dla każdego i na każdą okazję. Zaplanujmy dobrze ten czas aby spędzić ciekawe wakacje. Udanego wypoczynku!