Automat vendingowy do wynajęcia

Na zachodzie, zakupy w automatach są znacznie bardzie popularne niż w Polsce, gdyż ich sieć sprzedaży jest bardziej rozwinięta. Można w nich kupić żywność, napoje, a w ostatnim czasie nawet leki wydawane bez recepty. 

Warunki wynajmu maszyn vendingowych 

wynajem automatów vendingowychPierwsze automaty do samoobsługowej sprzedaży pojawiły się w Stanach Zjednoczonych i szybko zyskały popularność. Bez wątpienia ich zaletą jest możliwość dokonania w nich zakupu przez siedem dni w tygodniu i dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dzięki temu stały się one sporą konkurencją dla klasycznych sklepów stacjonarnych. W Polsce przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają po taką formę prowadzenia sprzedaży, ponieważ nie wymaga ona zatrudnienia sprzedawcy, ani wynajmowania lokalu. Automaty są całkowicie samoobsługowe i aby było to możliwe, zostały wyposażone w inteligentny system, umożliwiający wybór produktu, dokonanie zapłaty na trzy różne sposoby i odbiór zamówienia z podajnika. Jedynym obowiązkiem sprzedawcy jest uzupełnianie braków produktów na bieżąco, aby klienci zawsze mieli wybór. Wynajem automatów vendingowych jest bardzo popularny, ponieważ zakup nowego jest dość kosztowny. Wynajmując można w każdej chwili zrezygnować z zachowaniem okresu wypowiedzenia umowy, a po skończonym okresie najmu przedłużyć go na kolejne miesiące, lub nawet lata. W ofercie najmu przedsiębiorcy znajdą automaty mieszane, które umożliwiają sprzedaż przekąsek i napojów butelkowych, lodów, leków, czy świeżych produktów spożywczych takich jak kanapki. 

Wynajem maszyn vendingowych wielu przedsiębiorców traktuje jako formę sprawdzenia, czy taki sposób prowadzenia sprzedaży jest opłacalny. Kiedy się sprawdzi, to kupują oni na własność konkretne modele i rozkręcają swoją działalność na kolejnym kanale sprzedaży.