Bezpieczne place zabaw

 

Od kiedy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić, to możemy zacząć z nim odwiedzać specjalne place dla dzieci. Maluchy mogą tam spędzać całe dnie, bo znajduje się tam dla nich mnóstwo atrakcji, które pochłaniają je bez reszty.

Jak wyglądają drewniane place zabaw?

bezpieczny drewniany plac zabawKiedyś rodzice nie mieli wyboru i chodzili z dziećmi na place zabaw, gdzie znajdowała się jedna metalowa huśtawka bez zabezpieczeń, murowana piaskownica i ciężka stalowa karuzela. Na szczęście te czasy minęły i place zabaw w niczym już nie przypominają tych sprzed lat. Obecnie bezpieczny drewniany plac zabaw znajduje się na specjalnie przygotowanym podłożu z odpornej i miękkiej pianki, która amortyzuje upadki. Dzieci mają do wyboru huśtawki z oparciami i specjalnymi zapięciami zabezpieczającymi je przed wypadnięciem, zjeżdżalnie z poręczami, czy cały kompleks drabinek do wspinania. Na placu zabaw są atrakcje dla młodszych i starszych dzieci. Plac zabaw ogólnie dostępny w miejscu publicznym, zajmuje powierzchnię około pięćdziesięciu metrów kwadratowych i znajdują się na nim karuzele, mini tory przeszkód złożone z małych wieżyczek połączonych linami i ruchomymi kładkami. Znajduje się także miejsce na wspinaczkę po schodach z lin, które uwielbiają starsze dzieci. Rodzice, którzy mieszkają z dala od centrum miasta, nie mają możliwości iść z dzieckiem na plac zabaw, więc kupują gotowy kompleks rozrywkowy, który stawiają w ogrodzie. Jest to plac zabaw wykonany z drewna i pomalowany bezpieczną dla dzieci farbą ochronną.

Mniejsze dzieci na placu zabaw muszą przebywać tylko pod stałą opieką rodzica, gdyż mogą sobie wyrządzić krzywdę. Na takim placu koło domu może się znajdować piaskownica i przeróżne podesty połączone między sobą linami, drabinkami i ruchomymi kładkami, które dzieci uwielbiają.