Bus z Wrocławia do Niemiec

 

Dopóki pasażerowie będą zainteresowani wyjazdami do Niemiec, dopóty przewoźnicy będą realizować takie kursy. Do naszego zachodniego sąsiada jeżdżą busy niemalże z każdego dużego miasta i są nieco tańsze niż pociąg, czy autobus.

Z jakiego miasta jedzie bus do Niemiec?

busy do niemiec z wrocławiaOsoby, które jadą za naszą zachodnią granicę, najczęściej wybierają busa jako formę transportu, ponieważ jest on najtańszy. Jeżeli planujemy kilka razy w roku jechać z Polski do Niemiec i z powrotem, to najlepiej z wyprzedzeniem rezerwować bilety na taki przejazd, gdyż jest sporo chętnych. Jeżeli mieszkamy w województwie dolnośląskim, to busy do Niemiec z Wrocławia odjeżdżają niemalże każdego dnia. Takie przewozy realizują prywatni przewoźnicy, więc na ich stronach znajdziemy rozkłady jazdy, ale także na dworcu we Wrocławiu. Bilety można nabyć w kasach biletowych, lub u kierowcy w dniu wyjazdu, choć ta ostatnia opcja nie daje gwarancji otrzymania wolnego miejsca. Wyjazd do Niemiec najczęściej się odbywa wczesnym rankiem, lub późnym wieczorem, aby na miejscu być w godzinach popołudniowych lub porannych. Dzięki temu pasażerowie mają możliwość dalszej podróży do dojechaniu do celu w Niemczech. Cena biletu do Niemiec, kupionego we Wrocławiu wynosi około sto pięćdziesiąt złotych i zawsze zależy ona od miejscowości w jakiej wsiadamy do busa. Im dalej od granicy polsko – niemieckiej, tym wyższa cena. Podróż z dworca we Wrocławiu do Niemiec trwa zaledwie sześć – osiem godzin, w zależności o warunków jakie panują na drogach.

Busy jako środek transportu są często wybierane przez osoby pracujące w Niemczech i muszące co jakiś czas wracać do kraju. Żeby zaoszczędzić na biletach, można wykupić specjalny karnet na przejazdy w określonym kierunku, który daje oszczędność nawet dwudziestu procent.