certyfikaty energetyczne

Certyfikaty i ekspertyzy budowlane

Obecne wykonywanie ekspertyz przy każdym domu jest niewątpliwie udziwnieniem robionym nieco na siłę pod wpływem zachodnich trendów. W Polsce nie trzeba było nigdy eksperta określającego czy dom nadaje się do zamieszkania.

Certyfikaty energetyczne – czy są niezbędne?

certyfikaty energetyczne Wśród Polaków zawsze była silna tendencja do robieni wszystkiego od początku do końca dobrze. Dlatego to co dzieje się obecnie to nic innego niż moda, która zapewne szybko przeminie. Termowizja przy budowie domu na pewno nie zaszkodzi, ale czy na pewno każdy kto ją wykonuje tego tak bardzo potrzebuje? Tak samo profesjonalny certyfikaty energetyczne Kraków. Jeśli coś działa to chyba nie ma sensu tego racjonalizować i udowadniać certyfikatami. Można zrobić coś takiego jeśli systemy działają wadliwie, mamy przerwy w dostawie prądu czy też inne problemy które nie leżą po stronie elektrowni. Dlatego też dziwi mnie, że niby świadomy Kraków tak łatwo dał się porwać nowej modzie. Non-stop słyszę o tym, że ktoś zamawia ekspertyzy budowlane choć moim zdaniem kompletnie ich nie potrzebuje. Owszem, nie jest to kompletnie bez sensu, bo zarówno budując nowy dom warto sprawdzić, czy spełnia on wszystkie normy, ale przy starszych jest to raczej irracjonalne. Skoro dom przetrwał już ponad czterdzieści lat, to jest spora szansa, że przetrwa i kolejne czterdzieści, i kolejne sto czterdzieści.

 

Część ludzi boi się, że skoro dom jest stary to może się rozpaść ze starości, ale tak się zwykle nie dzieje. Żeby dobry polski dom zbudowany z porządnych materiałów się rozleciał, trzeba czegoś więcej niż jedynie czasu, deszczu i wiatru.