Hejo, dzisiaj piszę z pytaniem do ekspertów, którzy się orientują czym są tworzywa techniczne. Ostatnio wiele się o nich słyszy. Wiem, że w dzisiejszych czasach jest ich bardzo dużo, że spotyka się je w każdej dziedzinie życia, jednak ja zastanawiam się jak rozróżnić jakość, skład, sposób wykonania, w jaki sposób dokonane było cięcie tworzyw sztucznych.
Ciecie tworzyw sztucznych – pamiętam z praktyk
Jestem całkowitym laikiem, jednak tworzywa techniczne zaczynają mnie coraz bardziej interesować, chciałbym zagłębić się w ich tematykę. Fakt, że jedyne co widziałem na żywo to właśnie wspomniane solidne ciecie tworzyw sztucznych, jak byłem na praktykach w zawodówce. Fajna sprawa, ten zapach, ten przyjemny warkot silników maszyn. Ja nigdy się do nauki nie garnąłem, jednak dzisiaj w sklepie widziałem całkiem nowe gabloty pleksi, a od tego właśnie zacząłem rozważać, jak bardzo zdywersyfikowane są techniki pozyskiwania takich produktów. Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat, czym są te tworzywa techniczne. Jeżeli ktoś z was, drogich czytelników o tym wie, jaka pozycja, mówię tu o podstawowej propedeutyce, mogłaby przygotować mnie na długą przygodę z nauką traktującą o tym czym są tworzywa techniczne. Chce znać wszystkie możliwe ich zastosowania, nie tylko te, które ograniczają się do budowy gabloty pleksi, przecież to już jest dla ostatnich laików. Będę wdzięczny za każde hasło, nazwisko autora, odwołanie do bibliografii, będę każdemu za pomoc dozgonnie wdzięczny.
Myślę też o rozpoczęciu studiów na wydziale chemii przemysłowej, abym mógł też poszerzyć swoją wiedzę w stylu akademickim. Jutro idę na mały rekonesans empiryczny, do wspomnianej fabryki aby udokumentować cięcie tworzyw sztucznych, przetapianie, punkt kontroli jakości. Oczywiście moją wycieczkę opiszę dokładnie wszystkim.