czarter mazury

Czarter jachtów – czy zabierać ze sobą dzieci?

Żeglarstwo rodzinne, czy to możliwe? Wielu rodziców zastanawia się, jak wygląda opieka i pielęgnacja małego dziecka na jachcie i czy jest to w pełni bezpieczne. Jak najbardziej tak. Doświadczeni żeglarze rekomendują wspólne rejsy rodziców i dzieci jako formę aktywnego wypoczynku.

Czy czarter jachtów i wakacje dzieci powinny iść w parze?

czarter mazury

Mazury to region, który jest odpowiedni na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem najmłodszych. Jeziora i żegluga śródlądowa jest łatwiejsza, niż rejsy na otwartym morzu. Czarter jachtów umożliwia wybór takiej jednostki, której wyposażenie ułatwi pobyt dzieci na wodzie. W zależności od wieku dzieci, warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Na pewno trzeba dostosować dzienny czas pływania do wytrzymałości maluchów (ten czas może trwać do 2-3 godzin), bo za długie pływanie jest dla dzieci zbyt monotonne i zaczną narzekać. Wiele jest dostępnych miejsc noclegowych szczególnie atrakcyjnych dla rodzin (np. z piaszczystą plażą), warto o tym pamiętać decydując się na najlepsze czarter na Mazurach. Dobrze jest zaplanować rejsy z innymi rodzinami, dzięki czemu maluchy mogą się wspólnie bawić. Szlak żeglarski jaki zamierzamy pokonać powinniśmy podzielić na krótsze odcinki i uwzględniać modyfikację np. w przypadku choroby. Najmłodsi pasażerowie powinni pływać w kapokach i mieć świadomość, jak ważne jest bezpieczeństwo na wodzie od samego początku swojej przygody z żeglarstwem. Poza jachtem wiele jest sytuacji z pozoru wyglądających niegroźnie, ale ryzykownych np. spacery po pomoście, kiedy dzieci są bardzo zainteresowane tym, aby podchodzić do barierek.

Na pokładzie, kiedy jest mokro, łatwo o poślizgnięcie, dlatego zadbajmy, by nasze pociechy miały odpowiednie obuwie przeznaczone do żeglowania. Możemy wspólnie z dziećmi wykonywać wszelkie manewry i warto je przyzwyczajać do spędzania czasu na pokładzie.