Czy bursztyn bałtycki jest drogi ?

Zastanawiając się nad prezentem dla ukochanej osoby, warto przemyśleć tą decyzję. Przy zakupie biżuterii trzeba wybrać coś unikatowego i niebanalnego należy wybrać tą wysadzaną kamieniami. Dobrym pomysłem jest bursztyn bałtycki, chociaż jego cena nie należy do najniższych. Ale od wieków uznawany jest za polskie złoto i szlachetny towar eksportowy.

Czy bursztyn bałtycki jest wart swej ceny ?

bursztyn bałtycki cenaAmber, jantar, polskie złoto- te i wiele innych określeń używanych jest gdy myślimy o bursztynie bałtyckim. Ale czy stać nas na taki prezent i czy na prawdę jest on wart swojej ceny. Zdecydowanie tak , jest to najstarszy z kamieni, od wieków uznawany za ozdobę najznamienitszą ozdobę przez kobiety wyższych sfer. Współcześnie też może okazać się pięknym dodatkiem do stroju, w postaci broszki, kolczyków, pierścionka. Cena surowego bursztynu bałtyckiego za sto gram to około sto pięćdziesiąt złotych – a wielkość i waga kamienia oprawionego w złoto czy srebro zwykle nie jest zbyt duża. Pamiętajmy też , że bursztyn bałtycki, bursztynowi nie równy i bursztyn bałtycki cena może być zmienna w zależności od koloru, przejrzystości i obecności na przykład zatopionych owadów – wtedy analogicznie wzrasta.Jeżeli jednak jest to prezent dla ukochanej cena nie może być przeszkodą.

Podsumowując, bursztyn bałtycki jest pięknym surowcem, którego cena jest porównywalna z jego wartością na podstawie wielu jego właściwości. Dodatkowe atrybuty, jak zatopiony komar mogą nawet podwoić jego cenę. Jeżeli chodzi o unikalność i jakość – na pewno biżuteria wykonana z bursztynu bałtyckiego , niezależnie od swej ceny zapadnie nam w pamięć i zrobi ogromne wrażenie na osobie obdarowywanej . Niegdyś uznawany za ogromny luksus, do dziś stale modny -bursztyn bałtycki- jest wart każdej ceny!