Czy domowe elektrownie są drogie?

Zastanawiasz się nad założeniem własnej elektrowni wiatrowej lub innej ekologicznej elektrowni, która pozwoli ci na zaoszczędzenie pieniędzy.

Ile kosztuje domowa elektrownia wiatrowa

domowa elektrownia wiatrowaJeśli właśnie na to liczysz to musisz znać jedną, podstawową prawdę o ekologii. Tą podstawową prawdą jest fakt, że ekologia jest droga. Niezależnie czy będziesz kupował czy kupowała ekologiczną żywność czy kosmetyki. Nawet takie ekologiczne zakupy są dużym obciążeniem dla twojego portfela. Zwłaszcza można to zaobserwować, kiedy chcemy kupić systemy fotowoltaiczne dla naszego mieszkania. Takie najtańsze systemy dzięki którym możemy jedynie ogrzewać wodę w lecie oraz na wiosnę kosztują powyżej tysiąca złotych. Natomiast domowa elektrownia wiatrowa to wydatek rzędu przynajmniej trzech tysięcy. Należy także pamiętać, że są to urządzenia o malej mocy. Jednak koniecznie należy pamiętać o tym, że inwestycja może się zwrócić dopiero po kilku latach. Nie możemy także spodziewać się tego, że ekologiczna inwestycja rzeczywiście zwróci się po kilku latach. Wszystko to zależy tylko i wyłącznie od pogody panującej za oknem w ciągu kilku lat korzystania z takich urządzeń. Często także trzeba dopłacać do tego interesu, więc o oszczędnościach mówić jest trudno. Taka inwestycja jest tylko jedną wielką niewiadomą. Najlepiej jest zrezygnować z domowej elektrowni.

Jeśli planujemy zakup wiatraka lub paneli słonecznych należy także zrobić odpowiednie obliczenia, które wskażą czy wybrany przez nas system nie okaże się kosztownym błędem za który zapłacimy z własnej kieszeni.