Czy kalendarz książkowy może być ciekawym podarunkiem?

Kalendarze książkowe to bardzo popularna forma obdarowywania klientów. Wiele firm zamawia je także dla swoich pracowników. Jednak kalendarz kalendarzowi nierówny – jedne z nich są proste i nadają się do rozdania zatrudnionym, inne zaś są bardzo eleganckie i daje je się ważnym klientom.

Jakie kalandarze książkowe są dostępne na rynku?

kalendarze książkowe piere luigiPierwszą z kategorii są proste kalendarze, bez żadnych ozdób i dodatkowych kart. Posiadają one tylko kartki z dniami, miejsce na adresy telefoniczne oraz kartę z kalendarzem. Te właśnie najczęściej firmy zamawiają hurtowo dla swoich pracowników czy współpracowników. Innym typem są kalendarze reklamowe – te są lepiej wykonane, mają dodatkowe karty a w środku wkładki reklamowe lub poradnikowe -przykładowo firma zajmująca się meblami może tam umieścić porady dotyczące doboru mebli. Kolejnym typem są kalandarze eleganckie, jak kalendarze książkowe piere luigi. Tutaj także znajdziemy bardzo duży wybór. Przykładowo okładka takiego kalendarza może być wykonana z zamszu lub tłoczona w finezyjne, kolorowe wzory. Materiały są wysokiej jakości, a sam kalendarz często ma różne zdobienia np. w formie grawerowanych blaszek. Tutaj znajdziemy również różne dodatki do kalendarzy – jak np. pendrive mocowany w oprawie. Takie upominki na pewno mają wysoką funkcjonalność i nie znajdą się w koszu, ale będą długo użytkowane przez obdarowywanego.

Kalendarze swoją popularność zawdzięczają temu, że praktycznie każdy ich potrzebuje. Zapisujemy tam spotkanie biznesowe i wizyty u lekarza. Dzięki temu kalendarz jako podarunek firmowy jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ na pewno będzie użytkowany. Co więcej, będzie pojawiał się ze swoim właścicielem w różnych sytuacjach biznesowych i prywatnych, dlatego warto zadbać, aby był oryginalny i zapadał w pamięć.