Czy mali piraci sypiają na piętrowym łóżku dla dzieci?

Znalezienie łóżka dla dzieci, które zmieści rodzeństwo i nie zajmie całego pokoju to często karkołomne zadanie dla rodziców, którzy samodzielnie urządzają pokój dla synków. Szczególnie jeśli w grę wchodzą tylko gotowe meble dostępne w popularnych sklepach.

Pomysłowe łóżka dla dzieci

łóżko dla dzieciW przypadku wybierania łóżek dla dwójki dzieci zamieszkujących jeden pokój pierwszym pomysłem jest zakup sprawdzonego łóżka piętrowego. Jednak rodzice dobrze znający swoje pociechy doskonale wiedzą, że takie łóżko dla dzieci to nie lada gratka. I może być źródłem niekończących się konfliktów o to kto ma lepszą miejscówkę. Dlatego warto skorzystać z nowoczesnego rozwiązania jakim jest połączenie łóżka piętrowego z biurkiem. Dzięki temu zostanie zaoszczędzone miejsce, a każdy z małych mieszkańców pokoju będzie mieć swoje własne łóżko oraz spokojny kąt do nauki i rozłożenia zeszytów. Tego typu meble mogą mieć tradycyjną drabinkę, ale może ona być także designerskim regałem z szufladami, który jednocześnie będzie wygodnymi schodami prowadzącymi „na pięterko”. Innym rozwiązaniem bazującym na nowoczesnych łóżkach dla dzieci jest wykorzystanie podwójnego łóżka, z którego jedna część to tradycyjne miejsce na tapczanie, natomiast drugie jest montowane w postaci wysuwanej szuflady. Jest to mebel zabierający cenne miejsce na zabawę na środku pokoju, ale tylko wieczorami, gdy dzieci śpią. Co ciekawe, tego typu łóżka mogą mieć także szufladę na pościel pozwalającą utrzymać ład w pokoju, co jest bardzo fajnym rozwiązaniem.

Mając jednakowe mebla dla dwójki rodzeństwa konieczne jest dopasowanie ich do upodobań użytkowników. Dlatego warto wraz z nowym łóżkiem dla dziecka kupić również nowe poszewki w różnych kolorach, które pozwolą nadać odrębnego charakteru każdemu z mebli.