Czy porady prawne wiele nas kosztują?

Gdy ktoś słyszy zawód prawnik, od razu ma przed oczami ogromne pieniądze. Tak się już w naszym kraju utarło, że ludzi zajmujący się prawem, wprost kąpią się w morzu pieniędzy. Rzeczywistość bywa jednak okrutna i wcale nie musi tak być.

Im większe miasto, tym droższe porady prawne

porady prawne Tak samo jak nie każdy lekarz ma tysiące na koncie, tak nie każdy radca prawny opływa w luksusy. Tak naprawdę wszystko zależy od tego czy jesteśmy w danej branży dobrzy. Dodatkowo liczy się prestiż miejsca pracy i oczywiście grono odbiorców. Wiadomo, że tanie porady prawne w Pruszcz Gdański będą droższe, niż te, które może nam zaoferować mniejsza miejscowość. Jednak największe znaczenie ma miejsce pracy. Znam wielu ludzi, którzy skończyli prawo i marzyli o naprawdę spektakularnej karierze. Zazwyczaj mówili, że najbardziej odpowiadałby im adwokat i praca w sądzie. Jednak rzeczywistość bardzo szybko zmieniła ich plany. Gdy potencjalni adwokaci nie mogli się przez dłuższy czas nigdzie zatrudnić, brali po prostu to co im dawano. Jedni zostali pracownikami na uczelniach wyższych, inni próbowali sił w otworzeniu własnego biznesu, a jeszcze inni stali się podporą dla dużych korporacji. Nie zarabiali mało, ale też nie tyle ile zakładali. Więc jeśli myślimy, że ludzie kończący prawo faktycznie tyle zarabiają, możemy się naprawdę bardzo pomylić. I tak jest dosłownie w każdej branży. Możemy mieć mechanika, który będzie zarabiał grosze, ale i takiego, który ma na koncie kilkaset tysięcy. Jeśli jesteśmy w czymś dobrzy, zawsze nam się to zwróci w postaci pieniężnej.

Tak naprawdę nie sam zawód daje nam dobrą pensję i pracę, ale nasze umiejętności. To my musimy zawojować i podbić rynek pracy, a nie kilka zdań w naszym CV. Dlatego jeśli człowiek chce coś osiągnąć w życiu, powinien po prostu robić to co naprawdę kocha i lubi.