Dobre gabinety trychologiczne

Pielęgnacja włosów wymaga konsekwencji, gdyż jeżeli już zaniedbamy czuprynę, to zajmie nam trochę czasu zanim doprowadzimy ją do zadowalającego stanu. W ciężkich przypadkach nie obejdzie się bez wizyty u trychologa.

Kiedy udać się do gabinetu trychologa?

gabinet trychologicznyWiele kobiet w okresie jesienno – zimowym obserwuje u siebie wzmożone wypadanie włosów. To normalny proces o tej porze roku i jeżeli nie trwa on dłużej niż dwa, trzy miesiące, to nie ma się czym martwić. Kiedy wypadanie włosów nie ustępuje, a do tego dochodzi swędzenie skóry głowy, to najlepiej udać się do specjalisty od włosów. Gabinet trychologiczny mieści się w każdym, dużym mieście i odbywają się w nim odpłatne wizyty. Może z nich skorzystać każdy, kto nie może sobie poradzić z problemami włosów i skóry głowy. W gabinecie lekarz przeprowadza dokładne badanie przy wykorzystaniu nowoczesnej mini kamery, która daje obraz nawet w dwudziestokrotnym powiększeniu. Do trychologa udają się najczęściej osoby z zaawansowanymi chorobami skóry głowy, lub znacznym przerzedzeniem na głowie. W niektórych przypadkach pomagają naturalne, domowe metody oparte na składnikach znajdujących się w każdej kuchni, ale w pozostałych przypadkach trzeba zastosować silniejsze metody i bardziej inwazyjne. Badanie w gabinecie trychologa jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. W jego trakcie lekarz dokładnie ogląda skórę na głowie i ocenia stan struktury włosów. Po wnikliwym badaniu, lekarz zaleci odpowiednią kurację z ewentualnymi lekami.

Gabinety trychologiczne często są połączone z salonami fryzjerskimi, gdyż świadczą oni usługi na włosach, dzięki czemu klient może skorzystać z kompleksowej obsługi. Jeżeli zmagamy się z problemami włosów, lub skóry na głowie, to nie warto czekać, lepiej od razu udać się do specjalisty.