Przeprowadziłam się na wieś do małego starego domu. Bardzo lubię wiejskie klimaty i z dużym entuzjazmem wraz z mężem zaczęliśmy remontować nasz dom, oraz projektować i porządkować ogród. Pracy czekało nas dużo, ale byliśmy bardzo podekscytowani.
Impregnacja kamiennych ścieżek
Zamiłowanie do starych budynków mam już od dzieciństwa. Mieszkałam w starym domu który miał ponad sto lat. Na podwórzu znajdowały się budynki gospodarcze oraz wielka ceglana stodoła. Spędzałam tam wiele czasu bawiąc się z rodzeństwem. Grube kamienne mury dawały poczucie bezpieczeństwa. W dorosłym życiu nie widziałam siebie w nowoczesnym bloku lub domu jednorodzinnym wykonanym z suporeksu, który wydawał mi się słabym jakościowo materiałem. Gdy zakupiliśmy stary domek byłam zachwycona i już oczami wyobraźni widziałam jak remontujemy każde pomieszczenie. Dużo czasu spędzałam na projektowaniu ogrodu. Marzyłam o pięknej kamiennej ścieżce, która prowadziłaby przez cały ogród aż na ganek. Zdecydowaliśmy się na samodzielne wykonanie ścieżki. Do tego celu kupiliśmy kamień naturalny, który pasował do klimatu starego domu. Wyczytałam w internecie, że po ułożeniu ścieżki należy ją zaimpregnować tak aby kamień był odporny na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne. Impregnat do kamienia naturalnego zapobiega przebarwieniom oraz zatrzymuje cząsteczki brudu nie pozwalając wniknąć im głęboko w strukturę kamienia. Dzięki takim zabezpieczeniom utrzymanie posadzki kamiennej jest proste i nie wymaga wielkiego wysiłku. Warstwa impregnatu skutecznie zabezpiecza powierzchnię na długie lata. Impregnat sprawdza się zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach budynków.
Impregnat nie tylko zabezpieczył moją kamienną ścieżkę, ale również wydobył z niej piękne głębokie kolory. Z naturalną kamienną posadzką stary dom wyglądał pięknie, a w ogrodzie kamienie idealnie pasowały do soczystej zieleni roślin i trawy. Kamienna ścieżka codziennie zachwyca swoim naturalnym pięknem.