Dom z prefabrykatów ściennych

Na rynku znajdziemy bardzo dużo firm budowlanych, które wykonują przeróżne inwestycje w całym kraju. Każda z nich specjalizuje się w budowaniu konkretnego rodzaju obiektów, na przykład mieszkalnych lub korzystają z jednej metody konstrukcyjnej.

Jak się buduje dom szkieletowy?

prefabrykowane domy szkieletoweWybudowanie domu jest przeważnie długim procesem, który zaczyna się od projektu. Ludzie przeważnie budują klasyczne domy murowane, ale w porównaniu z domami kanadyjskimi, mają sporo minusów. Prefabrykowane domy szkieletowe są wykonywana w znacznie krótszym czasie niż budynki murowane i mają lżejszą konstrukcję. Tego typu domy mają szkielety wykonane ze specjalnie wygotowanych belek drewnianych, które są  montowane w termopłytach stanowiących fundament. Firmy budowlane są w stanie dla klienta wybudować dom w stanie surowym, deweloperskim czy pod klucz. Dom w stanie surowym, to przede wszystkim fundamenty, ściany boczne, sufit i dach z kominem. W stanie deweloperskim, klient otrzymuje zamknięty obiekt ze stolarką otworową oraz podłączonymi instalacjami gazowymi, elektrycznymi, wodnymi i kanalizacją. Natomiast stan pod klucz, jak sama nazwa sugeruje jest gotowy do zamieszkania, ponieważ posiada w pełni wykończone i umeblowane wnętrze. Domy szkieletowe buduje się z gotowych prefabrykatów, które są przygotowywane w zakładach produkcyjnych firm budowlanych. Jest to obiekt kompletnie ocieplony od zewnątrz i wewnątrz, dzięki czemu nadaje się na budynek letni lub całodobowy. Budowa takiego domu może trać kilka tygodni.

Dom z cegły też można postawić w kilka tygodni, jeżeli się posiada odpowiednie materiały i sporą ekipę budowlaną, jednakże będzie to dom bardziej masywny. Domy szkieletowe mogą być jedynie parterowe, gdyż ich konstrukcja nie jest w stanie utrzymać większego obciążenia.