Drewniana ława do ogrodu

 

Doskonałym pomysłem na lato jest urządzenie w ogrodzie zakątka, gdzie będzie można ugościć znajomych i podelektować się urokami letnich wieczorów. Jego urządzenie to tylko kwestia chęci. Nie zajmie nam to bowiem zbyt dużo czasu, a spowoduje, że będziemy mogli cieszyć się miejscem towarzyskich spotkań lub samotnego odpoczynku. 

Wydzielamy miejsce do spotkań towarzyski w ogrodzie

ława drewnianaCzy to będzie drewniana altana, czy taras, czy po prostu wydzielona część ogrodu, warto jest mieć miejsce, gdzie można usiąść i spotkać ze znajomymi w letni wieczór. Bardzo dobrym pomysłem jest postawienie murowanego grilla. Posłuży nam na długie lata, jest bardzo wydajny, a przy tym wygląda efektownie. Zadbajmy o odpowiednie meble do ogrodu. Jeżeli chcemy, możemy pokusić się o wiklinowe fotele i stoły. Dla tych, co preferują prostotę i klimat wakacyjnych biwaków, poleca się najprostsze meble z drewna. Krzesła, ławka  i ława drewniana tworzą doskonałe połączenie z wydzielonym miejscem na ognisko. Pamiętajmy o tym, aby miejsce, w którym będziemy przesiadywać ze znajomymi, było odpowiednio zadaszone. Najlepiej spisują się w takim przypadku altany z drewna, lub namioty z folii. Ale nawet zwykły parasol skutecznie uchronie nas przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy słońce. Ważne jest też odpowiednie oświetlenie. Jeżeli nasz zakątek nie znajduje się zaraz przy domu, to zamontujmy lampy solarne lub zainwestujmy w latarenki, które pozwolą nam posiedzieć na powietrzu do późnych godzin nocnych.

Ogród jest nie tylko ozdobą dla naszego domu. Ma on spełniać również funkcję wypoczynkowa i być miejscem dla spotkań towarzyski. Wspólny grill czy niedzielny obiad na świeżym powietrzu są idealnym sposobem na korzystanie z uroków letnich dni. Postarajmy się więc o to, aby stworzyć idealny, przeznaczony do tego zakątek.