Efektywny brykiet torfowy

Już bezpowrotnie minęły te czasy gdy w kwestii związanej w wyborem materiału opałowego mieliśmy jedynie dwa rozwiązania. Mogliśmy zastosować węgiel lub drewno opałowe. Z czasem zaczęto również stosować koks. Na chwilę obecną popularność zdobywa sporo różnych materiałów ekologicznych. Jednym z tych, które budzą największe zainteresowanie jest brykiet torfowy, którym możemy skutecznie ogrzewać nasze domy.

Ekologiczne ogrzewanie brykietem

brykiet torfowy do kominkaWspomniany we wstępie brykiet torfowy jest materiałem zaliczanym do ekologicznych z wielu powodów. Jednym z nich może być to, że podczas spalania brykietu w kominku czy piecach centralnego ogrzewania nie dochodzi do osadzania się sadzy wewnątrz pieca. Dodatkowo sadza nie osiada się również w przewodach kominowych dzięki czemu nasz system odprowadzania spalin będzie zawsze drożny. Brykiet torfowy do kominka to produkt, o który często pytają osoby odwiedzające markety ogrodnicze czy budowlane. Tego typu materiał możemy również bez większych problemów znaleźć w składach materiałów opałowych. Warto powiedzieć również kilka słów na temat kaloryczności brykietu torfowego. Otóż materiał ten doskonale sprawdza się w ogrzewaniu domów jednorodzinnych. Jego kaloryczność jest niekiedy nawet trzykrotnie wyższa od kaloryczności drewna opałowego. Brykiet ten swoją kalorycznością niemalże dorównuje węglowi. Najlepszej jakości węgiel może być jedynie o 20% bardziej efektywny niż wspomniany brykiet.

Na chwilę obecną większość osób inwestujących w brykiet torfowy automatycznie zaczyna inwestować specjalne kotły do jego spalania. Kotły te najczęściej wyposażane są w automatyczne podajniki opału. Na chwilę obecną często brykiet stosuje się również do wspomnianych już wcześniej kominków. Materiał ten spala się bardzo wolno co daje dodatkowe korzyści.