profesjonalny regenerator silnika

Fachowa regeneracja silników

Coraz nowsze silniki z roku na rok stają się wydajniejsze i mocniejsze przy tej samej pojemności skokowej. Jest to bardzo dobre, ale niestety odbija się to na żywotności wszystkich podzespołów silnika. Istnieje sposób na wyeliminowanie problemu niskiej żywotności silnika, a mianowicie trzeba o niego dbać w odpowiedni sposób i zachowywać czystość w jego wnętrzu.

Jak zregenerować silnik?

profesjonalny regenerator silnikaOczywiście nie mam tu na myśli takiej tradycyjnej regeneracji, czyli rozebrania całego silnika na części pierwsze i wymianę zużytych podzespołów, a poprawę jakości tych części, które znajdują się wewnątrz silnika bez potrzeby jego rozkładania. Możemy to zrobić, używając regeneratorów w płynie. Profesjonalny regenerator silnika pozwoli nam o wydłużenie żywotności wszystkich podzespołów jednostki napędowej nawet o kilkadziesiąt procent, oczywiście pod warunkiem, że użyjemy regeneratora w odpowiednim czasie i zalecany przez producenta sposób. Najlepiej zacząć używać jak najwcześniej, wtedy kiedy szkody powstałe w silniku nie są jeszcze duże. Wystarczy, że będziemy dodawać regeneratora do paliwa co kilka tankowań, a nasz silnik będzie zachowany w dużo lepszej kondycji. Regenerator pod wpływem zetknięcia się z wysoką temperaturą, metalem oraz olejem tworzy bardzo gładką powłokę, podobną do ceramicznej, którą zmniejsza tarcie między ruchomymi częściami silnika. Proces tworzenia się tej powłoki nazywamy ceramizacją.

Tego typu regeneratory silników możemy kupić w każdym sklepie motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych oraz w internecie, prosto ze strony producenta. Za butelkę o pojemności kilkunastu mililitrów, która wystarcza na kilka użyć, zapłacimy średnio dwadzieścia złotych. Nie jest to duży koszt, a pozwala dłużej cieszyć się w pełni sprawnym autem.