Folia bąbelkowa a ochrona towaru podczas transportu

 

Jeżeli prowadzimy firmę wytwórczą lub sklep, albo najzwyczajniej w świecie często wysyłamy pocztą paczki (zwłaszcza z artykułami podatnymi na uszkodzenie), powinniśmy obowiązkowo zaopatrzyć się w produkty, które ochronią zawartość naszej przesyłki. Do tego typu akcesoriów należy między innymi folia bąbelkowa.

Jaką folię wybrać?

tania folia bąbelkowa do pakowaniaOferta producentów tego artykułu jest zróżnicowana. W zależności od preferencji, możemy dokonać zakupu folii przezroczystej bądź maskującej; bezbarwnej, czarnej lub też kolorowej. Niemniej istotnym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar pojedynczego bąbelka oraz jego grubość. Najczęściej im grubszy bąbelek, tym lepiej chroniony jest przewożony artykuł; oczywiście przy odpowiednim zagęszczeniu pól napełnionych powietrzem. Właściwe parametry bąbelków pozwalają na skuteczną amortyzację wstrząsów towarzyszących transportowi i załadunkowi. Inną kwestią o dużym znaczeniu są wymiary samej folii i forma jej dostarczenia. Najczęściej tania folia bąbelkowa do pakowania sprzedawana jest w postaci rolek o określonej długości lub na metry. Żeby ją zakupić, należy udać się do hurtowni lub sklepu firmowego producenta albo złożyć zamówienie internetowo. Sklepy papiernicze i oddziały poczty zwykle posiadają co prawda ten artykuł w swojej ofercie, jednak jeżeli w dużym stopniu zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy, skorzystanie z usług hurtowni będzie najlepszym wyjściem.

Folia bąbelkowa jest akcesorium przydatnym nie tylko w zastosowaniu przemysłowym czy handlowym, lecz również w gospodarstwie domowym. Przykładowo, można owinąć nią zastawę stołową podczas przeprowadzki lub przemeblowania, by uniknąć jej potłuczenia się. Należy więc stwierdzić, że posiadanie niewielkiej ilości tego artykułu w składziku lub piwnicy jest bardzo dobrym pomysłem.