Hydroizolacja dachu płaskiego w biurowcu

Płaskie dachy wykorzystywane są w nowoczesnych biurowcach. Dzięki temu budynek ma odpowiedni prestiżowy design, który zachęca przedsiębiorców do wynajmowania pomieszczeń biurowych, Ten typ dachu potrzebuje odpowiedniej izolacji, która nie przepuści wody opadowej ani roztopowej, w okresie wiosennym. Jak zaizolować takich dach?

Płaski dach odpowiednio zaizolowany od wody

profesjonalna hydroizolacja dachu płaskiegoIzolacja dachu zaczyna się już podczas etapu jego budowania. Jest kilka sposobów na to, aby powstała profesjonalna hydroizolacja dachu płaskiego. Metoda fizyczna, czyli izolacja za pomocą folii jak dotychczas ma najwięcej zwolenników. Beton stropowy wylewany jest dwuwarstwowo. Pierwsza warstwa jest specjalnie zbrojona, aby wytrzymała drugą. Pomiędzy nie kładzie się grubą warstwę folii izolacyjnej. Następnie tworzy się kolejne zbrojenie. Hydroizolacja może zachodzić przy wykorzystaniu preparatów chemicznych, które zmieniają strukturę betonu. Gdy jest jeszcze wilgotny staje się dużo bardziej kleisty, natomiast po wyschnięciu jest on z mocno zlepioną masą, która nie przepuszcza wody. Do zbrojenia takiego dachu konieczne jest dodanie prętów o grubości co najmniej trzydziestu milimetrów, aby nie zostały wygięte przez zasychający budulec. Hydroizolacja możliwa jest również za pomocą iniekcji, czyli preparatu, który wydala wodę z betonu. Często robi się to w fundamentach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować tą metodę w dachach płaskich.

Zaizolowany dach nie straci swojego wyglądu. Izolacja nie będzie widoczna, a osoba postronna nawet się o niej nie dowie. Za to otrzymamy praktyczną korzyść, jaką jest trwałość betonu oraz zbrojenia w nim. Remont dachu będzie wykonywany dużo rzadziej. Oczywiście mowa o budynkach, gdzie dach płaski wykonany jest z betonu.