Jak izolować rurociągi?

Rurociągi są bardzo potrzebne nie tylko do transportu gazy i ropy naftowej zza naszej wschodniej granicy. Mniejsze rurociągi budowane są na potrzebny przedsiębiorstw oraz dużych gospodarstw rolnych aby łatwiej było transportować materiały płynne, nawet takie jak pasze dla zwierząt. Dobry rurociąg powinien być właściwie zaizolowany, aby uniknąć wszystkich nieszczelności.

Profesjonalne zaizolowanie rurociągu

profesjonalne izolacje rurociągówOd tego, jak jest zaizolowany rurociąg wiele zależy. Profesjonalne izolacje rurociągów wykonuje się ze specjalnej pianki mineralnej. Oczywiście mowa tutaj o rurociągach prywatnych, których długość zazwyczaj nie przekracza dwóch kilometrów. Taki rurociąg izoluje się pianką, ponieważ jest to środek, który przez długi czas zachowuje swoje właściwości. Dodatkowo nie ma kłopotu z tym, że do rurociągu przedostaje się woda deszczowa. Taki rurociąg izoluje się na łączeniach elementów. W mniejszych rurociągach łączenia są częstsze, dlatego używa się dużo izolacji. Taka izolacja może być wykonana także za pomocą folii izolacyjnej. Jednak trzeba pamiętać, że jest to rozwiązanie droższe. Podczas planowania prac izolacyjnych trzeba wziąć pod uwagę, że większość rurociągów prywatnych biegnie nad ziemią, dlatego izolacja powinna mieć właściwości przyczepne. Nie wykorzystamy faktu, że izolacja zostanie dociśnięta przez ciężkie warstwy ziemi i kamieni.

Dobra izolacja rurociągu nie tylko sprawi, że wszystko co transportujemy w ten sposób dotrze na miejsce. Jest to również bardzo ważne, aby rurociąg został zachowany w dobrej kondycji. Jeśli izolacja będzie prawidłowa, do wnętrza nie przedostanie się żadna woda. Unikniemy w ten sposób kilku ważnych problemów, a jednym z nich na pewno jest rdza, a także korozja, która może, lecz nie musi się pojawić.