Jak łóżka medyczne wpływają na jakość życia

 

Opieka nad osobami starszymi wymaga wiele poświęcenia ale dostarcza też wiele radości. Moja opieka nad osobą starszą była o tyle łatwiejsza, że mieszkaliśmy w kraju, który zapewnia osobą starszym bardzo wysokie emerytury a co za tym idzie rożne świadczenia zdrowotne.

Łóżko medyczne rozwiązuje podstawowy problem

łóżko medyczne sklepMój senior którym się opiekowałem, był w młodości bardzo aktywną osobą. Mistrz świata w pięcioboju, a później trener kadry narodowej, posiadał niezwykły dar przezwyciężania trudności. Zawsze wesoły i pozytywnie nastawiony sprawiał, że świat w około był bardziej kolorowy. Z wielką przyjemnością wspominam tamte dni, a napisanie o tym parę słów mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomoże innym. Gdy zaczęły pojawiać się problemy z chodzeniem, mój podopieczny nie chciał słyszeć o żadnych balkonikach i tym podobnych urządzeniach. Walczył jak lew, w końcu tak wyćwiczył chodzenie z dwoma kijkami, że samodzielnie mógł spacerować. Spacery były wpisane w jego codzienny harmonogram. Były bardzo ważne i nic nie mogło tego zakłócić, nawet deszcz. Wtedy odpowiednio ubrany, angażował mnie do pomocy w niesieniu parasola. Niestety, problem pojawił się z innej strony. Trudności ze wstawaniem z łóżka. Oczywiście, ja w tym pomagałem, ale mój senior chciał mieć możliwość samodzielnego wstawania – kiedy ma na to ochotę. Problem rozwiązało łóżko medyczne sklep wcześniej wysłał nam prezentację, która przekonała mojego podopiecznego do zakupu. Bardzo mnie to zdziwiło, gdyż nie spodziewałem się, że zakup jakiegokolwiek urządzenia medycznego będzie w tym przypadku możliwy. Jak później okazało się, dzięki temu medycznemu wynalazkowi, zostało wyleczonych wiele dolegliwości.

Odeszły bóle kręgosłupa i problemy ze spaniem a co najważniejsze pacjent mógł samodzielnie podnosić się do rożnych pozycji – łącznie z samodzielnym powstaniem. Łóżko było trochę jak robot, ułatwiający podstawowe czynności człowieka, ale wypełniał swoje zadanie. Mój senior ponownie mógł cieszyć się swobodą i wolnością.