zajęcia sportowe dla dzieci

Jak orliki wpłynęły na podejście dzieci do sportu?

W naszym kraju od kilku lat są stawiane nowoczesne obiekty, jakie popularnie nazywane są orlikami. Cieszy fakt, bowiem raporty na temat wagi naszych dzieci są zastraszające. Cieszy także to, że samorządy coraz częściej widzą potrzebę otwierania takich boisk.

Zajęcia sportowe dla dzieci coraz POPULARNIEJSZE

zajęcia sportowe dla dzieciCo jeszcze ważniejsze są to boiska multifunkcyjne. Nie ma tam tylko bramek do piłki nożnej, ale znaleźć można pręty do zawieszenia siatki do siatkówki oraz ze dwa kosze do koszykówki. Orliki sprawiły, że dużo więcej dzieci zaczęło uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne. Sprawiły, że robią to z większą chęcią, bowiem mają teraz gdzie to wykonywać. Dodatkowo fajne zajęcia sportowe dla dzieci Kraków odbywają się w wielu godzinach. Mniej więcej rozpoczynają się od szesnastej do dwudziestej pierwszej. W dni wolne takie jak sobota i niedziela orliki również są otwarte. W Krakowie dla przykładu wiele dzielnic decyduje się na to, by gwarantować dzieciom nie tylko sprzęt czyli piłki, siatki oraz bramki. Gwarantują także fachową obsługę trenerską. Treningi indywidualne piłki nożnej gromadzą w każdym mieście wielu chętnych. Jak się okazuje wiele chętnych niejednokrotnie jest więcej niż miejsc. Trenerzy nie chcą nikogo odrzucać, jednak muszą dokonywać pewnej selekcji. Treningi bramkarskie to zajęcia tylko dla wybranych chłopców. Bowiem są to rzeczy, które wymagają nieco innej formy treningów niż ofensywa czy atak. Orliki sprawiły, że coraz więcej osób zaczęło grać w piłkę i uprawiać różne sporty i to cieszy.

 

Oby już ta moda została na dłużej, a także mieszkańcy takich miast jak Kraków mogą w budżecie partycypacyjnym zgłosić projekty mówiące o większym rozwoju orlików. Aktywizacja przede wszystkim dzieci w wieku od sześciu do trzynastu lat sprawi, że otyłość przestanie być plagą naszych czasów.