Jak uszczelnić dach?

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku, gdyż zabezpiecza jego wnętrze przed niekorzystnym działaniem wody czy śniegu. Każdy wie, z czym wiąże się przeciekający dach i jak wiele problemów ze sobą przynosi. Jeżeli zmagamy się z tym problemem, jedynym wyjściem jest uszczelnienie dachu.

Sposoby na uszczelnienie dachu

tworzywo sztuczne kemperolW przypadku gdy nasz dach przecieka, przede wszystkim należy sprawdzić, w jakim stanie się znajduje. Nawet niewielka dziurka lub ukruszenie spowoduje, że w to miejsce będzie dostawać się woda, co w konsekwencji doprowadzi do zalania naszego mieszkania. Jeżeli jednak nie możemy zlokalizować miejsca usterki, a nasz dach ma płaska konstrukcję, jedynym rozsądnym wyjściem jest jego uszczelnienie. Możemy tego dokonać przy pomocy różnych preparatów, takich jak tworzywo sztuczne kemperol, które dokładnie pokrywa całą powierzchnię dachu, wnikając dokładnie w każdy zakamarek, wypełniając wszystkie nawet niewidoczne ubytki i rozwiązując problem z przeciekającym dachem. Jeżeli jesteśmy w stanie zlokalizować ubytki, ale są one zbyt małe, żeby opłacalne było wymienianie całego dachu, można pomyśleć o ich załataniu. W tym celu można posłużyć się specjalnymi silikonami służącymi do wykonywania uszczelnień, ale musimy dokładnie sprawdzić, jaki maksymalny rozmiar ubytku są one w stanie załatać. Musimy tez pamiętać, aby regularnie sprawdzać stan naszego dachy i razie potrzeby powtarzać proces jego uszczelniania.

Część problemów ze szczelnością jest widoczna bowiem dopiero po bardzo intensywnych opadach lub po topnieniu większej warstwy śniegu. Dlatego tez, jeżeli jakaś pora jest sucha, lub opady są niskie możemy sobie nie zdawać sprawy z tego że nasz dach jest nieszczelny. W tym przypadku kluczowe jest regularne sprawdzanie w jaki stanie się znajduje.