projektowanie ogrodów

Jak zagospodarować stoki czyli profesjonalne projektowanie ogrodów

Stok, jest to powierzchnia pochyła, na którą oddziaływają procesy grawitacyjne. Jeżeli dany stok nie posiada roślinności, to powstają osuwiska. Stoki, to czasami duże powierzchnie, które nie są zagospodarowane mimo, że posiadają bardzo dobrą glebę.

Projektowanie ogrodów w trudnych warunkach

projektowanie ogrodów Czy można zagospodarować stoki? Oczywiście że tak, można na nich zakładać także nowoczesne ogrody. W tym przypadku należy posłużyć się specjalistycznymi technikami, mającymi na celu ograniczenie osuwania się warstwy glebowej. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby wykonać terasy. Profesjonalne projektowanie ogrodów poznań może się przyczynić do tego, aby powstały właśnie takie miejsca. Dzięki tym specjalnym komponentom, podczas opadów deszczu, nie powstają żłobki deszczowe, które są wynikiem spływania wód opadowych. Woda wsiąka na stoku równomiernie. Zakładanie ogrodów na stokach jest kosztowne, ale efekt jest wspaniały. W Poznaniu można podziwiać kilka takich miejsc. Warto tam pojechać i zobaczyć, jak to wygląda. Możemy mieć pewność, że tego typu ogrody są bardzo funkcjonalne. Na różnych stopniach taras możemy posadzić różne rośliny. Mogą to być mniejsze drzewa owocowe, mogą to być kwiaty, a także warzywa. Takie ogrody bardzo ładnie wyglądają, kiedy na nich posadzona jest trawa. Jeżeli odpowiednio o nią zadbamy, to mamy niepowtarzalny efekt, przypominający Machu Picchu w Peru. Nowoczesne ogrody, to bardzo dobra inwestycja, która nie tylko ma swoje pozytywne odniesienie środowiskowe, ale i ekonomiczne.

Jeżeli posiadamy działkę, na której jest skarpa, lub bardziej nachylony teren, zakładając ogrody, warto zagospodarować tę część ogrodu. Być może kiedyś wygramy jakiś konkurs ogrodniczy.