Jakie kołderki dla niemowląt kupić?

Większość rodziców zaraz po otrzymaniu informacji o ciąży zaczyna planować wszystko tak, by jak najlepiej przygotować się na przyjście swojego dziecka na świat. Jest to w pełni zrozumiałe – jako odpowiedzialni rodzice chcą stworzyć swojemu potomkowi jak najbardziej dogodne warunki do życia. 

Jaka kołderka dla niemowlęcia?

kołderki dla niemowlątWszystkie działania podejmowane przez przyszłych rodziców są niezwykle istotne. Często rozpoczynają się one poszukiwaniem odpowiedniego lekarza, który odpowiedzialnie i odpowiednie poprowadzi ciążę i doprowadzi do szczęśliwego rozwiązania. W tym niezwykłym okresie przygotowania dotykają również pomieszczeń, które w przyszłości będą pełnić rolę pokojów dla nowo narodzonych dzieci. Podstawą jest malowanie ścian na odpowiedni kolor, często odpowiadający płci dziecka. Niezwykle istotnym i ważnym krokiem jest tworzenie wyprawki dla małego człowieka. Wyprawka to zbiór najważniejszych rzeczy, które są niezbędne zarówno dla dziecka jak i jego rodziców w pierwszych momentach życia. Poza takimi elementami jak ubranka, pieluszki, kosmetyki dla dzieci czy smoczki, fundamentalną częścią wyprawki są kołderki dla niemowląt. Niemowlę przesypia od 17 do 20 godzin na dobę. Sen stanowi niezwykle ważną funkcję w pierwszych latach życia człowieka. Aby prawidłowo i z jak najlepszym skutkiem spędzać te kilkanaście godzin w łóżeczku, dziecko potrzebuje kołderki, która zaspokoi wszystkie jego potrzeby w tym zakresie. Kołderka taka musi być przede wszystkim praktyczna. Oznacza to, że powinna mieć odpowiednią wagę, nie stwarzającą zagrożenia dla dziecka. Niezwykle istotna jest termoregulacja, niedopuszczająca do przegrzania lub wychłodzenia niemowlęcia. Kołderka musi być w odpowiednim rozmiarze, dokładnie dopasowanym do wymiarów łóżeczka. W ostatnim czasie bardzo dużą uwagę przykłada się do materiału, którym wypełnione są kołderki. Poza oczywistymi funkcjami w praktycznym zakresie, kołderka powinna również rozwijać zmysły dziecka. W tym pomocne są takie elementy jak kolory, faktura, dodatkowe elementy jak na przykład doszyte zwierzątka.

Tak jak inne aspekty dotyczące rodzicielstwa, tak i wybór kołderki dla naszego dziecka nie jest łatwym tematem. Należy podejść do niego z należytą uwagą i rozmysłem. Warto określić swoje oczekiwania wobec tego przedmiotu i zorientować się jakie możliwości są oferowane przez producentów zarówno pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz wyglądu kołderki.