Krakowski ośrodek uzależnień behawioralnych

Psychoterapia ma różne oblicza i formy. Jedną z zalecanych form psychoterapii dla osób uzależnionych jest terapia grupowa. Grupa terapeutyczna powinna składać się z osób, które cierpią na podobny rodzaj zaburzeń i mają podobne problemy. Sposoby prowadzenia terapii grupowych mogą być różne w zależności od podejścia.

Terapia grupowa w krakowskim ośrodku uzależnień behawioralnych

uzależnienia behawioralne w KrakowieNie ulega żadnej wątpliwości, że uzależnienia stanowią ważny problem społeczny. Uzależnienia należą do grup zaburzeń, w przypadku których wskazane są różne oddziaływania terapeutyczne. Terapia indywidualna oraz grupowa powinny być prowadzone równolegle. Osoba uzależniona zmaga się z poważnymi problemami rożnej natury. Uczestnictwo w terapii grupowej pomoże pacjentowi w uświadomieniu sobie skali i powagi swojego problemu. Uzależnienia behawioralne należą do szczególnej grupy uzależnień, w przypadku której nie odgrywa roli żadna substancja chemiczna, ja ma to miejsce w przypadku alkoholizmu lub narkomanii. Uzależnienia behawioralne w Krakowie leczone są na najwyższym poziomie. Krakowski ośrodek terapeutyczny zapewnia terapię dla osób uzależnionych od hazardu, komputera, internetu, pracy, zakupów i telefonów komórkowych. Uzależnienie jest chorobą, którą można i powinno się leczyć. Często osoby uzależnione nie zdają sobie sprawy ze swojego problemu i robią wszystko, by go nie zauważyć. Często dopiero właściwie przeprowadzona terapia pozwala na świadome zmierzenie się ze swoimi trudnościami.

Ośrodek leczenia uzależnień behawioralnych w Krakowie oferuje różnorodne formy pomocy dla osób, które zmagają się z patologicznym hazardem, zakupoholizmem, uzależnieniem od internetu i gier komputerowych oraz od telefonu komórkowego. Wskazaną formą terapii jest terapia grupowa.