Kupowanie drewnianej palety o wymiarach 1200×800

Podczas biegania tak niefortunnie stanąłem, że poważnie skręciłem kostkę. Na tyle poważnie, że w domu musiałem przesiedzieć kilka miesięcy. Byłem w stanie chodzić, ale do pracy jeździć nie mogłem i nie mogłem wykonywać swojego zawodu. Siedząc tyle czasu w domu, postanowiłem spróbować zrobić coś ciekawego do mieszkania z palet, bo mojej żonie zaczęły się takie meble podobać.

Meble z palet drewnianych 1200×800

paleta drewniana 1200x800Przeglądałem różne zdjęcia w internecie, jak takie meble wyglądają i muszę przyznać, że też mi się zaczęło to bardzo podobać. Mamy bardzo duży balkon, więc stwierdziłem, że na nim można zrobić właśnie takie paletowe meble. Wszystko pomierzyłem i posprawdzałem, przygotowałem plany i stwierdziłem, że najlepsza będzie paleta drewniana 1200×800 – akurat wpasowywałaby mi się wielkością i można byłoby dobrze ją wykorzystać dla różnych mebli. Oczywiście potrzebowałem więcej niż jednej. Miałem narzędzia do obróbki drewna, więc zabrałem się do roboty. W ten oto sposób stworzyłem dwa wygodne fotele/krzesła, stół, a także kilka specjalnych donic dla naszych roślin. Cały proces tworzenia spodobał mi się tak bardzo, że myślałem nawet nad zrobieniem łóżka z palet, ale chyba z tym jeszcze trochę poczekam. Muszę pogadać z żoną, czy chciałaby takie mieć i czy może nie ma jeszcze jakichś pomysłów na wykorzystanie palet w naszym domu. Jest bardzo pomysłowa, więc liczę, że podrzuci jeszcze kilka ciekawych opcji.

Moje przymusowe wolne od pracy wykorzystałem najbardziej, jak tylko mogłem. Fajnie jest trochę odpocząć w domu, ale na dłuższą metę zaczyna się nudzić. Taka praca z paletami drewnianymi zdecydowanie zajęła mi wystarczająco dużo czasu, bym się nie nudził, a przy okazji mogłem w bardzo interesujący sposób ozdobić nasze mieszkanie.