Likwidacja polisolokaty – czy warto się tego podjąć?

Dla każdego kto podpisał nie do końca korzystną umowę na polisolokatę z całą pewnością najważniejsze będzie jej rozwiązanie bez osiągnięcia większych szkód. Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że żaden z klientów firm ubezpieczeniowych nie wygra samodzielnie sprawy o oszustwo finansowe. Co okazałoby się najlepszą formą pomocy dla ludzi z polisolokatami?

Czy likwidacja polisolokaty jest możliwa?

pomocna likwidacja polisolokatyPrzypomnijmy na czym polegało największe oszustwo związane z polisolokatami. Najwięcej problemów osobom, które skorzystały z możliwości i podpisały umowę na polisolokatę sprawiły koszty likwidacyjne. Tak jak przystało na polisę ubezpieczeniową również polisa lokacyjna zawierana była przez klientów na nawet kilkanaście lat. Oczywiście nikt nie uwzględnił przy podpisaniu umowy możliwości zmian i tego, że przyjdzie czas na zlikwidowanie polisolokaty przed upływem wazności umowy. Koszty likwidacji polisolokaty wynoszą zgodnie z klauzulą zawartą w umowie prawie 100% wkładu finansowego włożonego w momencie podpisywania umowy. To właśnie w tym momencie zaczynają się wszelkie problemy i nic nie jest tak tym ludziom potrzebne jak pomocna likwidacja polisolokaty. Zdecydowana większość prawników oferuje pomoc z likwidacją polisolokaty, twierdząc przy tym, że nie można rezygnować, ponieważ pieniądze się oszukanym należą. Oczywiście ludzie, którym zależy na odzyskaniu chociaż jakiejś części zdeponowanych pieniędzy zwrócili się właśnie po pomoc do doświadczonych w podobnego rodzaju sprawach finansowych. Jak widać po decyzjach firm ubezpieczeniowych warto jest walczyć. Co prawda dopiero naprawdę niewiele firm zmieniło postanowienia z umowy i zdecydowało się zmniejszyć koszty likwidacyjne, jednak jeśli każda osoba, która poczuła się pokrzywdzona w tej kwestii nie zrezygnuje z udania się do sądu z całą pewnością powoli dążyć będziemy do ugody, którą zaproponuje każda firma.

Pomoc w likwidowaniu polisolokat okazała się potrzebna naprawdę sporej ilości ludzi, którzy podpisali niekorzystne umowy. Oczywiście nie możliwe jest zwrócenie wszystkich pieniędzy zdeponowanych na polisolokacie. Jednak dla ludzi, którzy stracili wszystkie swoje oszczędności, możliwość uzyskania chociaż małego zwrotu da satysfakcję.