Meble do pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dziecięcego może stanowić wyzwanie dla rodziców. Szeroki rynek mebli, dodatków oraz przeróżnych dodatków dekoracyjnych sprawia, że człowiek się w tym gubi. Jeżeli dołożymy do tego pomysły naszych pociech: ściany w złote serduszka plus fototapeta z delfinami oraz, oczywiście, zegar z czarnym kotem, dobór odpowiednich mebli staje się jeszcze trudniejszy.

Drewniane wyposażenie pokoju dziecka

mebelki drewniane dla dzieciPrzy wyborze mebli do pokoju dziecięcego najczęściej kierujemy się ich kolorystyką oraz kształtami. Widząc sklepową wystawę lub zdjęcia w Internecie nie zdajemy sobie jednak sprawy, że gdy znajdą się one na swoich miejscach, czyli w sypialni maluszka, będą wyglądały zupełnie inaczej. Zostaną wypełnione zabawkami i książeczkami, które są bardzo kolorowe, więc układanie ich na barwnych półeczkach wprowadzi do pokoiku zbyt dużo bodźców wzrokowych. Warto zainteresować się jednolitymi produktami takimi, jak mebelki drewniane dla dzieci w pastelowych, delikatnych odcieniach. Wtedy nie straszny nam będzie czerwony superman na ścianie, ani zasłonki w żółte, niebieskie i zielone baloniki. Takie meble pasują do dziecka w każdym wieku, dodatkowo w miarę potrzeb i rozwojem pociechy można dokupować kolejne segmenty. Dla maluszka wystarczy komoda na ubranka i skrzynia na zabawki. Starszemu dziecku możemy dostawić biurko z tej samej serii, półki na książki oraz większą szafę na odzież.

Meble drewniane są bardzo trwałe i mogą służyć przez długie lata. Jednocześnie wybór prostych modeli o neutralnych barwach sprawi, że możemy dowolnie zmieniać kolory ścian, zasłon lub innych dodatków dekoracyjnych. Zarówno przedszkolak jak i nastolatek będą mogli spokojnie powiesić plakat z ulubionym bohaterem lub idolem, a pokój nie stanie się zbyt pstrokaty.