Modne zdjęcia kwadratowe

Na swoim portalu społecznościowym mam bardzo dużo pięknych zdjęć, które są w nietypowym formacie. Zdjęcia są ładne, ponieważ portal oferuje różne filtry, które pozwalają na dowolne przerobienie zdjęcia, dzięki czemu prawie zawsze doskonale wychodzę na zdjęciu. A to mi się bardzo rzadko zdarza.

Kwadratowy format zdjęć

zdjęcia kwadratowe do wywołaniaPostanowiłam te zdjęcia z portalu wywołać, zrobić sobie z nich piękną dekorację. Zdjęcia na portalu są w formacie kwadratowym, co jest niestandardowym formatem. Po zapoznaniu się z informacjami w internecie na temat najmodniejszych formatów zdjęć dowiedziałam się, że format kwadratowy obecnie podbija rynek. Mam więc zdjęcia kwadratowe do wywołania i okazuje się, że mogę wywołać praktycznie w każdym zakładzie fotograficznym. Okazało się też, że kwadratowe zdjęcia są już nie tylko domeną znanego portalu społecznościowego, ale także tradycyjne zdjęcia coraz częściej wykonywane są właśnie w formacie kwadratowym. Udałam się więc do zakładu fotograficznego, aby zrobić odbitki moich zdjęć. Planuję powiesić je na tablicy korkowej nad swoim biurkiem. A ponadto też słyszałam fajnym sposobie ozdabiania wnętrz – być może także nad tym sposobem się zastanowię. Jest to mianowicie zwykły sznurek zawieszony na ścianie, do tego zwykłego sznurka zwykłymi spinaczami do bielizny przypinamy kwadratowe zdjęcia. Jest to bardzo prosta dekoracja, ale niezwykle efektowna.

Zastanawiam się, co takiego jest w kwadratowych zdjęciach, że zrobiły taką furorę? Być może to, że naprawdę prezentują się o wiele lepiej niż prostokątne, być może to, że jest to zupełnie coś nowego, być może to, że jakoś tak ładnie się na nich wygląda? Niezależnie od powodu, faktem jest, że jest to obecnie najmodniejszy format zdjęć i zarazem doskonała dekoracja.