Najlepsze kosiarki automatyczne

Nie da się ukryć, że koszenie trawy to jedna z czynności, za którą raczej nie przepadamy. Koszenie może zajmować nawet całe dnie jeśli mamy do czynienia z ogrodem o bardzo dużej powierzchni. W czasie lata gdy temperatury na zewnątrz sięgają 30 stopni Celsjusza, pchanie ciężkiej kosiarki pełnej trawy może być niezwykle wyczerpujące. Dlatego zaczęto tworzyć nowoczesne rozwiązania, które ułatwią nam pracę.

Kosiarki w wersji smart

kosiarka robotOsoby posiadające dom otoczony pięknym ogrodem o dużej powierzchni doskonale znają problem związany z koszeniem takich terenów. Często dodatkowo w naszym ogrodzie znajdują się elementy ozdobne, rośliny czy drzewa, które podczas koszenia musimy omijać. Jest to dodatkowe utrudnienie ponieważ musimy wówczas dość mocno manewrować naszą kosiarką. Od jakiegoś czasu dostępne są jednak urządzenia, które sprawią że już nigdy nie będziemy musieli zajmować się koszeniem trawnika. Zrobi to za nas bowiem automatyczna kosiarka robot. Urządzenia te posiadają wbudowany dość mocny akumulator, który zasila zarówno napęd w kosiarce jak również napędza ostrze tnące. Koszenie przy użyciu takiego sprzętu jest więc samą przyjemnością. Kosiarki automatyczne dodatkowo posiadają dziesiątki najróżniejszych czujników. Jednym z ciekawszych jakie można wymienić jest czujnik przeszkód. Dzięki niemu kosiarka świetnie poradzi sobie z ominięciem tego co na naszym trawniku nie ma zostać skoszone.

Obecnie mnóstwo kosiarek sprzedawanych jest w wersji ze stacją dokującą. Dzięki niej nasza kosiarka podczas rozładowania akumulatora może zostać podładowana bez naszego udziału. Przy niskim stanie baterii taka kosiarka po prostu podjeżdża do takiej stacji i sama podłącza się do ładowarki. Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy w ogóle zajmować się koszeniem.