Naturalny składnik skóry, czyli kwas hialuronowy

 

Na rynku medycyny estetycznej jest wiele preparatów, które zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy. Warto wiedzieć, że nie jest to substancja syntetyczna, sztuczna, która została wyprodukowana tylko na potrzeby medycyny estetycznej.

Wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego

kwas hialuronowy szczecinPrzeciwnie – kwas hialuronowy występuje u każdego człowieka i jest bardzo potrzebny nie tylko skórze, ale również stawom. W skórze kwas hialuronowy pełni bardzo ważną funkcję. Odpowiada on za nawilżenie skóry oraz za jej jędrność. Jeśli brakuje kwasu hialuronowego (z wiekiem jest go w skórze coraz mniej), skóra staje się sucha, podatna na zmarszczki, mniej jędrna. Właśnie dlatego zabiegi z kwasem hialuronowym cieszą się tak dużą popularnością. Głównym efektem utraty kwasu hialuronowego z wiekiem jest pojawianie się zmarszczek. Na szczęście można temu zapobiec – takie zabiegi jak kwas hialuronowy szczecin dostarczają skórze tego, czego jej potrzeba, dzięki czemu znowu może wyglądać doskonale. Zabieg polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w różne miejsca – przede wszystkim tam, gdzie jego niedobór jest widoczny gołym okiem. Preparat wstrzykiwany jest do skóry właściwej, a więc kolejnej warstwy skóry leżącej pod naskórkiem. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w dno zmarszczki. Skóra ujędrnia się, przez co zmarszczka albo jest znacznie płytsza, albo całkowicie zanika. Efekty zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego widoczne są od razu.

Z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zaletą preparatów z kwasem hialuronowym jest to, że są one bardzo delikatne. Efekty wizualne działania kwasu hialuronowego w skórze są widoczne przez długi okres czasu – zazwyczaj od 9 do 12 miesięcy. Po tym czasie należy znowu poddać się zabiegowi, by zmarszczki nie pojawiły się w tym samym miejscu.

Więcej informacji na stronie: www.beautologyparlour.com.pl