ekogroszek

Nowy piec na węgiel i ekogroszek z worków u koleżanki

Moja koleżanka, która mieszka w domku jednorodzinnym od jakiegoś czasu ma problemy z piecem. Najgorsze jest to, że problemy z nim zaczynają się wtedy gdy tak naprawdę zaczyna być zimno.

Ekogroszek w nowym piecu

ekogroszekJuż tyle razy naprawiała ten piec, że w końcu postanowiła kupić nowy. W nowym piecu będzie mogła palić także ekogroszek zapakowany w worki w szczecinie bo do tej pory nie mogła. Co prawda myślała o tym by kiedyś zmienić piec na nowy jednak nie spodziewała się, że nastąpi to aż tak szybko. Piec kupiła w sklepie w Szczecinie, bo tak w sumie miała po prostu najbliżej. Zakup pieca to naprawdę duży wydatek. Jednak nie chciała na nim oszczędzać. Chciała żeby był dobry i przede wszystkim niezawodny. Nie chciała spędzać już wieczorów w grubych swetrach bo jest tak zimno w domu.Koleżanka kupiła tani węgiel już dużo wcześniej także wszystko czekało już tylko na nowy piec. Taki węgiel na całą zimę to tez spory wydatek jednak jeśli się mieszka w domku to trzeba liczyć się z tym, że na zimę trzeba zrobić po prostu jakieś oszczędności. Koleżanka kupuje węgiel w workach chociaż jest troszkę droższy. Wiadomo przecież, ze worki po prostu kosztują. Taki skład opału przed zimą ma naprawdę bardzo duży ruch. Koleżanka opowiadała mi, że w tym roku zamawiała węgiel dużo wcześniej. Bo w tamtym roku pojechała po węgiel praktycznie na ostatnią chwilę i miała problem z tym żeby kupić węgiel w dobrej cenie. Na koniec po prostu jest drożej. Tym razem była mądrzejsza i kupiła węgiel już pod koniec wakacji. Dzięki temu udało jej się naprawdę sporo zaoszczędzić. Teraz gdy miała nowy piec postanowiła jeszcze dokupić trochę ekogroszku żeby po prostu sprawdzić jak będzie piec z ekogroszkiem trzymał ciepło.

Miała nadzieję, że może po prostu z ekogroszkiem będzie jeszcze lepiej. Wtedy na następny rok może kupiła by już sam ekogroszek.