Odblask – bezpieczeństwo na drodze

W ostatnich latach bardzo wiele mówi się na temat bezpieczeństwa na drodze. Wieczorem, kiedy pobocza drogi nie są dostatecznie oświetlone, piesi nie są dobrze widoczni. W poprawie widoczności najlepiej mogą pomóc taśmy odblaskowe przyczepione do różnych części garderoby. 

Odblaski – bądź widoczny

taśmy odblaskoweW małych miejscowościach najczęściej na poboczach nie ma chodników oraz odpowiedniego oświetlenia. Pieszy idący o zmierzchu drogą, szczególnie w ciemnym ubrani nie jest widoczny dla nadjeżdżającego samochodu. Na poprawę tej sytuacji mogą jednak wpłynąć taśmy odblaskowe przyszyte do ubrań. Dzięki nim człowiek jest widoczny z odległości kilku metrów. Taśmy odblaskowe odbijają światło z reflektorów jadącego samochodu. Taki jeden mały szczegół jak taśmy odblaskowe mogą ocalić życie i poprawić stan bezpieczeństwa na drodze. Dzięki temu pewniej na drodze czują się kierowcy samochodów oraz piesi. Tak samo sytuacja przedstawia się z rowerzystami, którzy często jeżdżą bez oświetlania typu lampka z przodu i z tyłu. Również w tym wypadku dobrze jest mieć ze sobą taśmy odblaskowe co pozwala na znaczną poprawę widoczności nawet dla pojazdu, który porusza się po drodze z dużą szybkością. Taśmy odblaskowe nie są drogie, można je kupić w wielu sklepach zarówno sportowych, jak i z artykułami BHP. Wystarczy niewielka ilość taśmy odblaskowej, aby czuć się pewnie i bezpiecznie na drodze, oczywiście z zachowaniem podstawowych reguł jakie na niej obowiązują.

Zdrowie i życie jest najważniejsze. Tak niewiele potrzeba, żeby je dobrze chronić. Co roku na drogach ginie mnóstwo osób właśnie z powodu złego oznaczenia. Dotyczy to zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo stosując nawet tak niewielką ochronę jak taśmy odblaskowe. Wystarczy trochę rozsądku, a nasze drogi będą dużo bezpieczniejsze.