ekogroszek

Ogrzewanie mieszkania? A może ekogroszek?

Mieszkasz w kamienicy? Lubisz swoje mieszkanie, bo ma klimat, jest duże i wysokie, bardzo stylowe, to ciekawa przestrzeń. Nie jesteś w mniejszości coraz więcej osób woli zamieszkać w przestronnym mieszkaniu w kamienicy zamiast w maleńkich i ciasnych pokojach w bloku.

Ekogroszek jest tani

ekogroszekJednak w części kamienic są nadal piece grzewcze w każdym mieszkaniu, co odróżnia je od mieszkania w bloku. Tutaj pojawia się problem, czy też wyzwanie ogrzania takiego mieszkania. Trzeba wybrać taki rodzaj opału, który będzie najlepiej się nadawał do palenia nim w mieszkaniu. I tutaj najlepszym pomysłem jest ekogroszek – jedno z najtańszych i najbardziej ekologicznych paliw stałych. Ekogroszek pakowany jest w małe opakowania. Oczywiście można też kupić ekogroszek na tony. Ale dla osób, które muszą ogrzać piecem mieszkanie i mają do dyspozycji np. tylko niewielką piwnicę, nie mogą kupować opału na tony. Zwyczajnie nie byłoby gdzie tego trzymać. Dlatego producenci stworzyli ekogroszek paczkowany, co znacznie ułatwia życie mieszkańcom bloku. Dzięki temu mogą zachować maksimum estetyki w mieszkaniu, nie brudzi się węglem, nie ma potrzeby przechowywania koło pieca wiader z opałem. Ekogroszek można przechowywać nawet w małej piwnicy czy to ekogroszek workowany czy w paczkach. Statystyki pokazują, że nadal najwięcej ekogroszku zużywa się na śląsku i w okolicach, ale powoli się to zmienia i coraz więcej osób w całym kraju zaczyna używać tego rodzaju opału do grzania w mieszkaniach i domach. Ma on wiele zalet, więc wcale nie dziwi, że cieszy się takim powodzeniem.

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju paliwa stałego mamy tani i ekologiczny sposób na grzanie. Z pewnością, każdy kto raz spróbuje palic ekogroszkiem, będzie wracał do tego sposobu na ogrzanie domu czy mieszkania w kamienicy.

Więcej na http://energoret.pl