Ogrzewanie warsztatu

Jestem mechanikiem samochodowym i posiadam spory warsztat. Zatrudniam kilka osób, mój zakład ma na prawdę bardzo dobrą renomę. Niestety, borykam się również z określonymi problemami natury technicznej. I nie chodzi tutaj o problemy z naprawą samochodów, tylko o ogrzanie warsztatu. Był to spory problem, zwłaszcza w sytuacji gdy temperatura na zewnątrz była bardzo niska.

Nadmuchowe ogrzewanie warsztatu

piec z nadmuchem do warsztatuOgrzewanie dużych powierzchni jest niezwykle trudny. Wtedy poznałem rozwiązanie, jakim jest piec z nadmuchem do warsztatu. Jest to doskonałe rozwiązanie ze względu na fakt, że dzięki działaniu dmuchaw hala jest bardzo szybko nagrzewana a moi ludzie mogą pracować w komfortowych warunkach. Dodatkowo jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Podstawą zasilania takiego ogrzewania jest działanie oleju opałowego. W moim wypadku wykorzystuję piec przystosowany do oleju przepracowanego. W związku z tym olej, który kiedyś był utylizowany dziś mogę wykorzystać ponownie. Znacznie ograniczyło to koszty związane z ogrzewaniem, jednocześnie poprawiając warunki pracy. Piec ten nie musi działać przez cały czas. Posiada zawór po którego odkręceniu natychmiast jest uruchamiany a hala bardzo szybko się nagrzewa. Po zakończeniu pracy natomiast zakręcam zawór i piec działać przestaje, w związku z czym w nocy nie zużywa się paliwa. Nie ma problemu nawet w przypadku, gdy zakład przez kilka dni nie działa nawet w okresie świątecznym. Ponowne nagrzanie nie stanowi żadnego problemu.

Decydując się na wybór ogrzewania, miałem świadomość że jest to decyzja bardzo ważna. Dzięki zainstalowaniu pieca nadmuchowego działającego na olej przepracowany mogę szybko nagrzać w warsztacie i jednocześnie zminimalizować koszty. Jest to rozwiązanie doskonałe, dlatego polecam go wszystkim.