Okna drewniane czy plastikowe?

Wybór odpowiednich okien nie należy do najłatwiejszych. Jak nie było wyboru i były w sprzedaży jedynie okna drewniane to mogliśmy się zastanawiać co najwyżej nad kolorem drewna czy lakieru. Teraz jednak jak wprowadzone zostały okna pcv to one stały się dominujące na rynku. Wprowadzono nawet takie rozwiązania jak okna metalowe, stosowane w budynkach przemysłowych.

Okna drewniane są stylowe

okna drewniane z BydgoszczyZatem jakie okna powinniśmy wybrać? Wszystkie rozwiązania mają swoje wady i zalety. Omówmy najpierw okna drewniane z Bydgoszczy. Takie okna są na pewno bardzo ładne i estetyczne. Drewno  będzie pasować do każdego przytulnego wnętrza. Ponadto, drewno jest przyjemne i ciepłe w dotyku. Można łatwo zmienić kolor takich okien, ponieważ można po prostu zeszlifować warstwę lakieru, pomalować je na inny kolor i ponownie zalakierować. Drewno jest ponadto materiałem ekologicznym i naturalnym, co na pewno ucieszy wiele osób. Jednak okna drewniane z Bydgoszczy wymagają okresowej konserwacji, czyli zabezpieczenia. Najlepiej nadają się do tego pielęgnujące bejce i lakiery, które chronią drewno przez wilgocią i utratą koloru spowodowanego promieniami słonecznymi. Przejdźmy zatem do okien pcv. Przede wszystkim jest to tańsza opcja, niż okna drewniane, choć to też zależny od producenta i tego czy okna są gotowe czy wykonywane na zamówienie. PCV to materiał odporny na wszystko, to znaczy na wodę, wilgoć, wysokie i niskie temperatury, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Plastiku nie trzeba konserwować, ani czyścić specjalnymi środkami na bazie olejków, tak jak drewniane okna. Jednak okna PCV nie są takie estetyczne jak te drewniane, a ponadto są chłodne w dotyku.

Podsumowując, okna drewniane są ładniejsze, naturalne i przyjemne w dotyku, ale trzeba o nie dbać, natomiast okna pcv są mniej estetyczne, ale za to bardziej trwałe i odporne.