Oryginał czy zamiennik – jaki toner wybrać?

Zanim kupimy drukarkę musimy wybrać technologię drukowania. Obecnie  najpopularniejszymi urządzeniami drukującymi są drukarki laserowe oraz atramentowe. Jednak wybór urządzenia to nie jedyna decyzja, ponieważ musimy jeszcze zaopatrzyć się w odpowiednie materiały eksploatacyjne.

Jaki toner wybrać do drukarki laserowej?

toner hp ce285aJeśli decydujemy się na drukarkę laserową to materiałami eksploatacyjnymi do niej są tonery, które sprzedawane są w specjalnych kasetach. Do wybranego przez nas modelu drukarki pasuje tylko jedna dedykowana do niej kaseta. Na każdym tonerze możemy znaleźć oznaczenie, dzięki któremu można z łatwością określić do jakich drukarek możemy go zastosować. Przy wyborze tonera warto zwrócić uwagę na jego wydajność. W przypadku drukarek laserowych używanych w domu będzie to około 1000-1500 stron (przyjęto się za standard ilość wydrukowanych stron przy 6% pokryciu strony A4, czyli dokument z tekstem). Jednak rzadko kto zwraca na to uwagę, zazwyczaj liczy się dla nas cena, która w przypadku wyboru zamiennika jest nawet o połowę niższa. Czy jednak niska cena gwarantuje wysoką jakość wykonania? Otóż nie zawsze, dlatego jeśli zależy nam na tym, aby urządzenie służyło nam przez wiele lat to warto zdecydować się na oryginalny toner hp ce285a, który jest dopasowany do naszego urządzenia. W przypadku awarii drukarki, w której eksploatowany był zamiennik producent nie uzna awarii, ponieważ w instrukcji wyraźnie jest napisane jaki toner powinien być używany. Może być również tak, że drukarka nie wykryje taniego zamiennika i wtedy zamiast zaoszczędzonych pieniędzy będziemy mieli podwójny wydatek.

Wybierając drukarkę warto zdecydować się na nieco droższy model, ponieważ oryginalne tonery są wtedy tańsze. Z kolei jeśli kupimy tanie urządzenie to powinniśmy się liczyć z tym, że tonery do niego będą drogie. Warto mieć to na uwadze podczas zakupów.