Coraz więcej osób interesuje się w Polsce żeglarstwem. Wpływ na ten fakt ma przede wszystkim zwiększony dostęp do tego typu rozrywki oraz zwiększony nacisk na sport oraz aktywność fizyczną wśród najmłodszych.
Czy patent żeglarski może mieć każdy?
Jak wiadomo sporty bardziej „nietypowe” cieszą się większą popularnością niż typowe i już trochę zbyt popularne pływanie czy gra w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. Coraz więcej młodzieży decyduje się na obozy żeglarskie, które stanowią nie tylko świetną atrakcję i wspomnienia, ale także pozwalają na uzyskanie praktycznych umiejętności i wdrążenie teoretycznych podstaw na tematy dotyczące tego rodzaju sportu. Kiedy warto skorzystać z takiego obozu, a kiedy umożliwić pójście na typowy kurs żeglarski? W większości kursy żeglarskie przeznaczone są dla dorosłych. Ich plusem jest fakt, że dzięki swojej formie umożliwiają zdobycie wielu licencji, na przykład patent sternika motorowodnego. Zazwyczaj też kursy wymagają od ich uczestnika już konkretnej i w miarę ustrukturalizowanej wiedzy oraz umiejętności, czasem do uczestnictwa w niektórych z nich wymagany jest chociażby przydatny patent żeglarski. Ze zorganizowanego przez profesjonalną firmę obozu żeglarskiego ucieszą się najbardziej nasze dzieciaki lub nieco starsza młodzież. Na pewno warto z niego skorzystać w przypadku kiedy nasze dziecko/nastolatek poznało już co to żeglarstwo oraz lubi to robić, choć można także zaryzykować w przypadku osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu sportem.
Warto wtedy jedynie zwrócić uwagę na fakt, żeby kadra była o tym poinformowana, a jeszcze lepiej po prostu wybrać obóz żeglarski dla początkujących lub taki, który będzie miał indywidualne podejście kadry do osób, które mają braki w tej dziedzinie lub w ogóle nie są w niej zaznajomieni (tak zwani nowicjusze).