Pierwsze łóżko dla dziecka

Moja córka Michasia bardzo długo spała w łóżeczku dla dzieci, które choć było bardzo wygodne, zaczęło po pewnym czasie być dla niej po prostu za małe. Miała już ponad 4 lata kiedy postanowiłam w końcu kupić jej normalne duże dziecięce łóżko. Chciałam by pasowało one do jej bajkowego, bardzo różowego pokoju i było dla niej wygodne.

Poszukiwania łóżka dla córki

łóżko dla dzieckaDo poszukiwań nowego mebla do pokoju córeczki podeszłam poważnie. W końcu łóżko dla dziecka to poważna sprawa. Musi być komfortowe i mieć miękki materac dostosowany do potrzeb dziecka, tak by z przyjemnością zasypiało i budziło się wypoczęte, a do tego musi być też być ładne, by podobało się również i dziecku. Dlatego też brałam pod uwagę zdanie swojej córki przy wyborze tego mebla. Zależało mi również na tym by łóżko było funkcjonalne i solidnie wykonane by służyło mojej córce przez dłuższy czas. Dlatego ostatecznie zdecydowałam się na dość duże łóżko z wysokim materacem. Rama łóżka zrobiona jest z jasnego drewna, które wygląda bardzo nowocześnie. Łóżko po obu stronach w miejscu gdzie Michalina ma głowę ma zamontowaną barierkę, która chroni moją córkę od np. wypadnięcia z łóżka na podłogę. Dzięki temu wiem, że jest bezpieczna. Oprócz tego łóżko na dole ma dwie szuflady gdzie na razie trzymam ubranka córki i niektóre z jej zabawek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w naszym małym mieszkaniu, w którym zawsze brakuje nam miejsca na przechowywanie.

Moja córeczka bardzo lubi swoje nowe łóżko i uwielbia nie tylko w nim spać, ale też bawić się na nim ulubionymi pluszowymi misiami. Łóżko przyozdobiłyśmy naklejkami z konikami z ulubionej kreskówki Michasi. Codziennie rano córka pomaga mi w ułożeniu na łóżku uroczej pościeli w kwiatki i gwiazdki, którą sama sobie wybrała.