Podłogi sportowe nowej generacji

 

Od dawna obserwuję z dużym zadowoleniem rozwój infrastruktury sportowej w Polsce. Samorządy ewidentnie bardzo efektywnie wykorzystują środki płynące do naszego kraju z funduszy Unii Europejskiej, dzięki czemu od lat w okolicznych miejscowościach regularnie powstają nowe hale sportowe, boiska sportowe oraz siłownie zewnętrzne, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. 

Zalety nowych podłóg sportowych

podłoga sportowaJednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku, na które długo czekałem było jednak powstanie nowej siłowni zamkniętej, jaka powstała niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Kiedy odwiedziłem ten nowy obiekt pierwszym, co rzuciło mi się w oczy była efektywna podłoga sportowa, która jak się okazało wykonana była w najnowszej technologii i biła na głowę te, które znałem z innych podobnych obiektów. Wyznaczone były strefy przeznaczone do różnego rodzaju aktywności, od ćwiczeń rozciągających jak joga, czy pilates, po podnoszenie ciężarów. Każda strefa wyróżniała się innym rodzajem podłogi, która była dostosowana do danej aktywności. W jednym miejscu była wzmocniona i wytrzymała na uderzenia ciężkich sztang, a w innym była bardziej elastyczna w celu lepszej amortyzacji obciążeń stawów podczas ćwiczeń typu kardio. Co najważniejsze, różnica była wyczuwalna nawet przez kogoś tak sporadycznie uczęszczającego na siłownię, jak ja, co zrobiło na mnie jeszcze większe znaczenie.

Technologie stosowane w podłogach sportowych są coraz bardziej zaawansowane nawet, jeśli nie widać ich na pierwszy rzut oka. Producenci dążą do maksymalizacji bezpieczeństwa użytkowników podłóg oraz do jak największej odporności na uszkodzenia swoich produktów, na czym tak naprawdę finalnie korzystamy my, czyli ich użytkownicy, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.