Podwyżka cen mieszkań

W Polsce jest spory deficyt mieszkaniowy. W mieście chce mieszkać bardzo dużo ludzi, a mieszkania na rynku nikną z roku na rok. Dlatego dziś bardzo opłaca się być posiadaczem takiego mieszkania i inwestować w ich budowę.

Bydgoskie mieszkania mają popyt

mieszkaniaObecnie Bydgoszcz stała się oazą wielu inwestorów, którzy sumiennie stawiają kolejne bloki i apartamentowce. Teraz są już to budynki bardzo modernistyczne, które ciekawią i interesują ludzi. Nowe budownictwo ma wiele udogodnień takich jak na przykład windy. W wielu starych blokach ich nie ma, a to spory wyczyn zanieść zakupy na ostatnie piętro. Takie mieszkania bydgoszcz mają popyt, a więc rośnie i podaż. Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, więc ustalają wciąż nowe ceny. Tak jest praktycznie ze wszystkim. Produkty, usługi i nieruchomości drożeją z roku na rok. Nie jest to wina sprzedających, lecz kupujących. To my tak dużo byliśmy w stanie zapłacić za własne cztery kąty przez lata i teraz ceny te są naprawdę ogromne. Jeszcze kilkanaście lat temu, mieszkanie mogliśmy kupić za około czterdzieści tysięcy. Dziś tyle musimy mieć wkładu własnego na mieszkanie, na które chcemy wziąć kredyt. Nikt nam nie sprzeda tak tanio mieszkania, nawet jeśli jest ono w kompletnie surowym stanie. Dziś musimy płacić kilkaset tysięcy, by takie lokum nabyć. Ceny na rynku nieruchomości wciąż się utrzymują, a wręcz nawet rosną. Bardzo ciężko jest znaleźć coś poniżej dwustu tysięcy, ponieważ nie warto kupować czegoś do remontu. Tanie mieszkania mają zazwyczaj też mały metraż, który uniemożliwia posiadanie np. dziecka. Nie ma już tutaj mowy np. dwójce dzieci.

Podwyżki te nie idą niestety w parze z naszą pensja. Wciąż nasze zarobki są niskie, a rzeczy bardzo drogie. Jednak przy odpowiednich starania i motywacji, każdy z nas jest w stanie nabyć mieszkanie.