Polacy do Niemiec jeżdżą busami

Jak najłatwiej i najtaniej dotrzeć za naszą zachodnią granicę, czyli do Niemiec? Jeśli pracuje się w Niemczech to trzeba przecież jakoś do takiej pracy dojechać. Najprościej jest skorzystać ze swojego samochodu. Ale w tym miejscu pojawia się jeszcze kryterium ceny. I tutaj już własny samochód nie jest takim korzystnym rozwiązaniem.

Ile kosztuje bilet na busa do Niemiec?

busy niemcyPrzy cenach paliwa na całym kontynencie, każda podróż zagraniczna własnym samochodem nie będzie należeć do najtańszych. Zakładając nawet minimalne spalanie i tak trzeba sobie na paliwo liczyć całkiem sporo. A jaką można mieć alternatywę? Wygodnym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem są busy Niemcy rejsowe kursujące na stałych trasach z Polski do Niemiec. Za bilet na busa z naszego kraju do Niemiec zapłacimy maksymalnie trzysta złotych. To jest cena, którą trzeba zapłacić gdy podróżuje się z najdalszych zakątków na wschodzie naszego kraju. Jeśli w podróż do Niemiec wybieramy się z miasta położonego na zachodzie naszego kraju to cena za bilet wynosi około dwustu złotych. A to jest już cena maksymalnie atrakcyjna jak za taką daleką podróż. A przy okazji nie zapominajmy, że podróż takim busem to ogromna wygoda. Nie trzeba się skupiać i uważać za kierownicą, bo tym zajmuje się kierowca autokaru. Za niewielkie pieniądze można po prostu wsiąść i jechać. W zależności od trasy na podróż musimy przeznaczyć od kilku do kilkunastu godzin.

Najtaniej, najszybciej i najbardziej komfortowo jest pojechać do Niemiec z któregoś z miast przy naszej zachodniej granicy. Wówczas wystarczy kilka godzin, żeby dotrzeć na miejsce. Bilety są wówczas bardzo tanie, a najtańsza wersja kosztuje mniej niż sto złotych. Im dalej od zachodniej granicy tym droższe bilety na podróż do Niemiec. Ale to i tak opłaci się o wiele bardziej, aniżeli przejazd własnym samochodem.