projekt organizacji ruchu

Prace drogowe i projekt organizacji ruchu

Na pewno każdy z was kiedyś widział jakiekolwiek prace drogowe. Mogły być one duże lub małe. Często też w telewizji możemy zobaczyć prace drogowe, jak na przykład pokazują jakiś reportaż na ten temat. Ja bardzo interesuję się dziennikarstwem oraz piszę do gazetki szkolnej.

Projekt organizacji ruchu – nie zawsze się udaje

projekt organizacji ruchuAle moje tematy raczej nie są typu młodzieżowego, to znaczy nie piszę o modzie, kosmetykach i takich tam. Tylko raczej skupiam się na poważnych tematach. Mam wielu czytelników, z początku sądziłam, że moje artykuły nie będzie nikt chciał czytać, ale z czasem to się zmieniło. Coraz więcej ludzi je czyta. W szkole mamy własną drukarnie, więc mogę w dowolnej ilości drukować moje artykuły. Chodzę do liceum w Krakowie. Jestem obecnie w ostatniej klasie maturalnej. W przyszłości pragnę iść na studia dziennikarskie też w Krakowie. Ostatni mój artykuł narodził się podczas powrotu do domu. Na jednym z osiedli były wykonywane prace drogowe. Ludzie nie mogli swobodnie wrócić do swoich domów, to znaczy na piechotę jak najbardziej mogli się do nich dostać, gorzej było już z samochodem. Musieli parkować parę ulic dalej. Co było dla nich uciążliwe. Moim zdaniem oraz mieszkańców projekt drogi nie był do końca przemyślany. Prace powinny odbywać się w taki sposób aby nie utrudniać życia mieszkańcom osiedla. Ale jak wiadomo projekt organizacji ruchu nie zawsze się udaje. Opisałam całą tą sytuacje z punktu widzenia tych mieszkańców. Próbowałam przeprowadzić wywiady z robotnikami, ale mnie zbyli.

Mówi się trudno, musiałam bazować na informacjach od mieszkańców oraz własnych spostrzeżeniach. Projekt chodnika też był w ich planach i co więcej prace były wykonywane równocześnie z pracami drogowymi. Ludzie musieli chodzić po trawie, a by dojść do domu. Temat był dość ciekawy.

Projekt organizacji ruchu można zamówić na: http://techmainz.pl