księgarnia katolicka

Prezent na pierwszą komunię

Moja siostrzenica już od kilkunastu dni bardzo przeżywa wielkie wydarzenie, bardzo ważne w jej życiu. W Krakowie odbędzie się jej pierwsza komunia święta. Dla takiego dziecka jest to ogromne przeżycie – ja sama pamiętam jaka byłam podekscytowana.

Książki dobrych autorów bronią się same

księgarnia katolickaDługo zastanawiałam się nad tym jaki prezent będzie odpowiedni. To był dla mnie dość duży problem, bowiem nie chciałam dawać pieniędzy. Ja sama nie wiem do dnia dzisiejszego na co zostały wydane moje pieniądze. Wiedziałam także, że moja siostra nie bardzo chce gotówkę. Wiadomą sprawą jest, że pieniądze się wyda nawet do końca nie wiadomo na co. Postanowiłam więc, że odwiedzę pewne miejsce i zobaczę czy w asortymencie znajdzie się coś interesującego dla siostrzenicy. Okazało się, że księgarnia katolicka do której się udałam miała mnóstwo propozycji na pierwszą komunię świętą zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Ja od razu udałam się na dział z książkami. Wiedziałam, że są to skarbnice wiedzy i to jest świetny pomysł na prezent. Ekspedientka w sklepie była bardzo miła. Powiedziała mi co ludzie najczęściej biorą i doradzała. Wśród pozycji były książki jakie napisał Marcin Jakimowicz. Mężczyzna ten pisze chrześcijańskie książki i artykuły. Pokazuje ludziom jaką ścieżką powinniśmy kroczyć. Stwierdziłam po chwili, że to zbyt poważna tematyka jak dla dziewczynki, która ma dziesięć lat. Stwierdziłam, że dzieła autora jakim jest Augustyn Pelanowski. Jego język jest znacznie bardziej przyjazny dla tak małych dzieci. Liczę na to, że siostrzenica się ucieszy i doceni ten prezent.

W końcu taki dzień jaki ją czeka zdarza się tylko raz w życiu. Cała jego oprawa ma być wyjątkowa, więc prezenty także powinny takie być. Liczę na to, że uda mi się zainteresować ją dziełem ojca Augustyna Pelanowskiego.

Więcej o księgarni http://www.paganini.com.pl