Producenci nawozów na zboża – o czym warto pamiętać wybierając produkt?

W związku z panującymi na na terenach Polski warunkami do rozwoju rolnictwa, na terenie naszego kraju uprawia się przede wszystkim zboża oraz rośliny pastewne i okopowe – takie jak ziemniaki i kukurydza. Wśród upraw zbóż w największym stopniu dominuje u nas przede wszystkim uprawa pszenicy, jęczmienia oraz żyta.

Na co zwrócić uwagę wybierając nawóz do zboża – producent zdradza tajemnicę

producent nawozów na zbożaW Polsce rozwój rolnictwa jest uwarunkowany przede wszystkim od pór roku. Mimo tego, że w naszym kraju występują tak zwane pory roku przejściowe, to w najważniejszym okresie (w lecie) odnotowuje się spore opady deszczu, które często są opłakane w skutkach. W takich warunkach, duże pole do manewru ma producent nawozów na zboża, ze względu na to, że wiele rolników praktykuje regularne nawożenie swoich pól uprawnych – celem ich ochrony przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, takich właśnie jak deszcz. Jest to bardzo dobra sytuacja, gdyż z jednej strony stosowanie nawozów azotowych przyczynia się do zwiększonych plonów oraz lepszej wydajności gospodarstw rolnych na terenie Polski. Z drugiej – rosnące wymagania względem producentów nawozów oraz samych takich produktów sprawia, że prowadzone są nieustanne badania na temat ich składu oraz wdrożenia nowych substancji, które mają na celu uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Dlatego też współpraca rolników i producentów nawozów jest bardzo ważna i przyczynia się do szeroko pojętego rozwoju rolnictwa i technologii rolnej.

Używanie nawozów azotowych, według producentów oraz rolników warto uwarunkować przede wszystkim od wielkości naszej uprawy oraz stosowanych narzędzi. Ważny jest także rodzaj uprawy, czyli do jakich roślin powinien być dany nawóz przeznaczony – tak aby pomógł, a nie zaszkodził danej uprawie.