Prozdrowotne olejki konopne

Wciąż otacza nas wiele roślin, których właściwości nie zdążyliśmy jeszcze w pełni poznać. Do takowych zaliczyć można chociażby konopie. Nie chodzi tutaj jedynie o konopie indyjskie, które uznawane są na terenie naszego kraju za narkotyk. Ostatnimi czasy naukowcy coraz baczniej przyglądają się konopiom przemysłowym, z których może powstawać wiele drogocennych składników. 

Lecznicze oleje z konopi 

olej konopny cbdKonopie przemysłowe to nie są rośliny nam obce. Nasi przodkowie niegdyś stale korzystali z tych roślin bowiem wytwarzano z nich nici, z których następnie szyto ubrania. Również w celach leczniczych konopie były stosowane ale nie posiadano wówczas nawet jednego procenta tej wiedzy o konopiach jaką posiadamy obecnie. Z racji, że w konopiach przemysłowych znajduje się bardzo duża ilość cennych składników to powstaje z tych roślin wiele ciekawych produktów. Do takich zaliczyć można chociażby olej konopny CBD. Produkt ten wytwarzany jest w zdecydowanej większości z wiechów konopnych, w których znajduje się największa ilość cennych składników. Tłoczenie olejku konopnego odbywa się na zimno. Przez to nie ma możliwości utracenia tego co konopie mają w sobie najważniejszego. Mowa tutaj o kannabidiolach, z których do najbardziej popularnych zalicza się właśnie CBD. Oprócz niego można w olejkach konopnych znaleźć takie kannabidiole jak CBN, CBC czy też CBG. 

Niektóre z dostępnych w sprzedaży olejków konopnych posiadają dodatkowo cenny składnik jakim jest CBDa. Składnik ten inaczej zwany jest kwasem kannabidiolowym. Ostatnimi czasy naukowcy zaczęli dokładniej przyglądać się temu składnikowi i efekty badań są niezwykłe. Okazuje się bowiem, że jest on w stanie realnie wpływać na eliminowanie komórek nowotworowych oraz wolnych rodników, które doprowadzają do ich powstania.