Referat o szkoleniach Scrum

Hejka czytelnicy! Muszę przygotować referat na studia dotyczące szkoleń z coachingu. Dlatego najpierw podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami. Bo jak wiecie ciężko jest się zabrać do pracy i do zadań ze studiów, szczególnie jeśli jest to napisanie referatu na nudny jak dla mnie temat.

Szkolenia Scrum mogą być ciekawe

szkolenia scrumReferat ma dotyczy szkoleń z zakresu Professional Scrum Master. Także w nim ma zostać wspominane o szkoleniach Professional Scrum Product Owner, czy szkoleniach takich jak Scaled Professional Scrum. Nawet sama nie wiem od czego zacząć, dla mnie szkolenia Professional Scrum Master czy inne wymienione przeze mnie to jedno i to samo. (Jednak tak naprawdę, tak nie jest:(). Tak więc muszę jeszcze doczytać o PSPO i tym podobnych sprawach. Także muszę opisać, to jak zdobyć różne certyfikaty w tym Professional Scrum Product Owner. Wiem tylko, że w naszym kraju czyli w Polsce, możne je zdobyć tylko poprzez zdanie egzaminu na jednej z dwóch stron. Jedną z nich jest Scrum.org. Więc myślę, że z tą częścią referatu i tak sobie lepiej poradzę, jak ze samymi szkoleniami, które organizuje się między innymi w różnych firmach. Referat mam oddać za dwa dni. Hmm to aż czterdzieści osiem godzin na napisanie. Wydaje się dużo, jednak jeśli za dużo się nie wiem na jakiś temat, to definitywnie za mało. Poza tym to już studia, nie mogę oddać byle jakich wypocin i byle co napisać na temat Scaled Professional Scrum i innych szkoleń. Profesor chyba by mnie wyśmiał, że oddałam taka tandetę. Dobra moi kochani czytelnicy, mykam do lektury o szkoleniach, a później do pisania referatu, bo niestety sam się nie napisze.

Mam nadzieję, że was nie zanudziłam, o tych szkoleniach, ale chciałam się wam tym podzielić i trochę przedłużyć czas, kiedy się zabiorę za pisanie tego referatu. Pomocna w pisaniu referatu była mi na przykład strona, którą Wam tutaj niniejszym  polecam – www.brasswillow.pl.